Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

08. októbra 2020

Muž zničil kaligrafický zvitok Mao Ce-tunga v hodnote stoviek miliónov, považoval ho za falzifikátKaligrafický zvitok bývalého čínskeho vodcu Mao Ce-tunga v odhadovanej hodnote miliónov dolárov, ktorý minulý mesiac ukradli pri lúpeži v Hongkongu, ...Zdieľať
hong_kong_stolen_mao_scroll_34615 f8f8be75c29849edac9c5c23a356b541 676x311 8.10.2020  - Kaligrafický zvitok bývalého čínskeho vodcu Mao Ce-tunga v odhadovanej hodnote miliónov dolárov, ktorý minulý mesiac ukradli pri lúpeži v Hongkongu, našli poškodený a rozpolený.


Polícia koncom septembra zatkla 49-ročného muža, dôvodom bolo podozrenie z manipulácie s ukradnutým majetkom. Podľa The South China Morning Post cenný predmet rozrezal na dve časti po tom, ako ho kúpil za 500 hongkonských dolárov (zhruba 54 eur) a domnieval sa, že si zadovážil falošný exemplár.

Niekoľkomiliónová lúpež u zberateľa


Vyšetrovatelia uviedli, že zvitok bol súčasťou septembrovej niekoľkomiliónovej lúpeže v byte zberateľa menom Fu Čchun-siao, ktorý je dobre známy vďaka bohatej zbierke známok a umeleckých artefaktov.

V čase vlámania sa nachádzal v pevninskej Číne, keďže od januára nebol v Hongkongu pre pandémiu koronavírusu.

Polícia našla len niektoré z ukradnutých vecí


Zlodeji si z bytu odniesli asi 24-tisíc poštových známok, 10 mincí a sedem kaligrafických zvitkov. Fu Čchun-siao odhadoval, že iba zvitok Mao Ce-tunga mal hodnotu asi 300 miliónov dolárov (asi 255 miliónov eur).

Polícia v súvislosti s lúpežou zadržala troch mužov, pričom najmenej dvaja ich komplici sú naďalej na slobode. Niektoré z ukradnutých vecí sa podarilo nájsť, ale spomenutých 24-tisíc známok ani ďalších šesť kaligrafických zvitkov medzi nimi nebolo.


Zdroj: Webnoviny.sk - Muž zničil kaligrafický zvitok Mao Ce-tunga v hodnote stoviek miliónov, považoval ho za falzifikát © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Večný Palladio. Nový luxusný kúsok nielen pre zberateľov
<< predchádzajúci článok
Nobelovu cenu za literatúru získala Louise Glück