Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

09. októbra 2020

Žena z Paríža zdedila spolu s bytom aj pol milióna eur, peniaze boli zamknuté v suteréneObyvateľka Paríža, ktorá spolu s realitným maklérom pripravovala predaj majetku zdedeného po zosnulej matke, zažila poriadne prekvapenie. Ako informuje denník Le Parisien, žena menom Anne (55) natrafila v ...Zdieľať
gettyimages 914767562 676x451 9.10.2020  - Obyvateľka Paríža, ktorá spolu s realitným maklérom pripravovala predaj majetku zdedeného po zosnulej matke, zažila poriadne prekvapenie. Ako informuje denník Le Parisien, žena menom Anne (55) natrafila v suteréne patriacom k bytu v 7. obvode kufor, v ktorom bolo 500-tisíc eur v hotovosti.


Miestnosť, kde sa peniaze nachádzali, bola uzamknutá visiacim zámkom. Žena spočiatku nemala žiadne informácie o tom, čo sa v nej nachádza.

Suterén patrí k bytu


Dokonca si myslela, že suterén nezákonne využívali ostatní obyvatelia nehnuteľnosti, pretože v matkiných veciach nenašla zodpovedajúci kľúč. Na dome dokonca vyvesila oznam v snahe kontaktovať osobu, ktorá pivnicu jej matky využívala.

Dokumenty nakoniec potvrdili, že suterén prislúcha k zdedenému bytu, a preto by malo byť všetko v ňom odovzdané dedičovi zosnulého majiteľa. Keď sa mesiac nikto neprihlásil, z dverí následne odstránili zámok a žena našla spomenutý kufor.

Keďže nepoznala pôvod bankoviek a nechcela čeliť obvineniu z prania špinavých peňazí, kontaktovala príslušné orgány.

Muž zdedil drahý obraz


Bankovky v nominálnej hodnote 50 a 100 eur teraz podrobia forenznej analýze. Ešte nezistili, či náhodou nie sú falošné, a tak zatiaľ nie je isté, či sa žena bude môcť stať právoplatnou majiteľkou nájdených peňazí.

Francúzske médiá uvádzajú, že nájdenie hodnotného kufra nie je jediným prípadom tohto typu. V októbri minulého roku sa konala dražba obrazu, ktorý istý muž zdedil spolu s majetkom príbuzného.

Nenápadný obraz, ktorý roky visel v kuchyni, pôvodne považoval za bezcenný. Ukázalo sa však, že to bolo dielo talianskeho maliara z 13. storočia Cimabueho v hodnote zhruba 5,6 milióna eur.


Zdroj: Webnoviny.sk - Žena z Paríža zdedila spolu s bytom aj pol milióna eur, peniaze boli zamknuté v suteréne © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministerstvo kultúry (MK) SR v piatok zverejnilo formulár pre kultúru a kreatívny priemysel
<< predchádzajúci článok
Nobelovu cenu za mier získal Svetový potravinový program

Žena z Paríža zdedila spolu s bytom aj pol milióna eur, peniaze boli zamknuté v suteréne - diskusné fórum čitateľov