Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

17. októbra 2020

Na Havajských ostrovoch privítali počas prvého dňa programu rozvoja cestovného ruchu asi 8-tisíc návštevníkovAsi 8-tisíc návštevníkov privítali na Havajských ostrovoch počas prvého dňa nového programu rozvoja cestovného ruchu. Ten umožní cestujúcim prísť na ostrovy bez povinnosti podstúpiť dvojtýždňovú ...Zdieľať
virus_outbreak hawaii travel_testing_63040 d62b1baf85944cf4bbd2a18b7268ea1a 676x451 17.10.2020  - Asi 8-tisíc návštevníkov privítali na Havajských ostrovoch počas prvého dňa nového programu rozvoja cestovného ruchu. Ten umožní cestujúcim prísť na ostrovy bez povinnosti podstúpiť dvojtýždňovú karanténu, ak predložia negatívny test na koronavírus.
Cieľom programu je zastaviť ničivý úpadok cestovného ruchu na Havajských ostrovoch, ktorý spôsobila pandémia ochorenia COVID-19.

Ekonomika ostrovov je výrazným spôsobom závislá od spomenutého segmentu. Napriek tomu program vyvoláva otázky, či je Havaj pripravený bezpečne privítať dovolenkárov.

Ako uviedli americké úrady, viac ako stovka z približne 4-tisíc havajských reštaurácií, pekární a stravovacích zariadení museli ich majitelia počas nedávnych mesiacov natrvalo zatvoriť a pri vyše polovici tohto počtu sa predpokladá, že ekonomicky neprežijú najbližšie týždne.

Na spomenutý program, ktorý je financovaný z federálnych peňazí, vyčlenili dovedna 75 miliónov dolárov. V rámci neho poskytnú obyvateľom Havajských ostrovov 500 dolárov na to, aby ich počas nasledujúcich 60 dní utratili v miestnych reštauráciách.


Zdroj: Webnoviny.sk - Na Havajských ostrovoch privítali počas prvého dňa programu rozvoja cestovného ruchu asi 8-tisíc návštevníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Predĺženie platnosti technickej a emisnej kontroly o 3 mesiace na Slovensku stále platí, v zahraničí nemusí byť akceptované
<< predchádzajúci článok
Objavte blahodarné účinky gaštanov. Liečia ekzémy i boľavé kĺby!

Na Havajských ostrovoch privítali počas prvého dňa programu rozvoja cestovného ruchu asi 8-tisíc návštevníkov - diskusné fórum čitateľov