Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. februára 2020

Na Slovensku silno fúka, meteorológovia varujú aj pred povodňamiSlovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého stupňa pre celé územie Slovenska pred silným vetrom. Uvádza to na ...Zdieľať
stromy 676x529 24.2.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého stupňa pre celé územie Slovenska pred silným vetrom. Uvádza to na svojej oficiálnej stránke. Výstraha trvá do obeda 12:00.

Snehové jazyky a záveje


V okresoch Banská Bystrica, Brezno, Považská Bystrica, Kežmarok, Poprad, Stará Ľubovňa a vo všetkých okresoch Žilinského kraja platí výstraha prvého stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi najmä v polohách nad 800 m.n.m.

„Tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity,“ upozorňujú meteorológovia.

Výstraha pred povodňami


Pre okresy Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Námestovo, Dolný Kubín, Martin a Stará Ľubovňa vydali meteorológovia výstrahu prvého stupňa pred povodňami. S výnimkou okresov Martin a Stará Ľubovňa trvá výstraha do 12:00. Pre okres Martin platí výstraha do 18:00 a pre Starú Ľubovňu do zajtra 8:30.

Na tokoch v povodí horného a stredného Váhu je aktuálne ustálenosť až mierny pokles vodných hladín pri vysokých vodných stavoch. Hladiny tokov pod vodnými dielami sú ovplyvňované manipuláciou. „Podľa predpokladaného vývoja počasia očakávame na tokoch v povodí horného a stredného Váhu mierny až výrazný pokles vodných hladín,“ približujú meteorológovia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Na Slovensku silno fúka, meteorológovia varujú aj pred povodňami © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sneženie aj popadané stromy komplikujú dopravu, bez elektriny sú tisícky domácností (foto)
<< predchádzajúci článok
Kanárske ostrovy zasiahla piesočná búrka, úrady zavreli letiská i školy (video)

Na Slovensku silno fúka, meteorológovia varujú aj pred povodňami - diskusné fórum čitateľov