Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

30. apríla 2021

Na Trenčianskom hrade budú predávať bankovku s motívom Matúša ČákaPredaj eurobankoviek bude výlučne priamy, bankovka sa nebude dať rezervovať ani poslať poštou či na dobierku.Zdieľať
Na Trenčianskom hrade budú predávať bankovku s motívom Matúša Čáka

Trenčianske múzeum v Trenčíne začne v piatok s predajom suvenírovej eurobankovky. Vydali ju pri príležitosti 700. výročia úmrtia Matúša Čáka Trenčianskeho.


Ako informovala Radovana Keliarová z komunikačného oddelenia múzea, bankovku s podobizňou Matúša Čáka Trenčianskeho, s hradom z obdobia Matúšovho vládnutia a jeho rodinným erbom si môžu záujemcovia kúpiť v piatok 30. apríla od 9.00 do 16.00 h v amfiteátri na dolnom nádvorí Trenčianskeho hradu.

„Kúpa eurobankovky je podmienená zakúpením vstupenky na Trenčiansky hrad. Platba bude možná len v hotovosti. V ďalších dňoch bude suvenírová eurobankovka dostupná v pokladniach na Trenčianskom hrade (v pokladni od centra mesta, v pokladni od lesoparku Brezina a v objekte kasárne) až do vypredania zásob. Predaj eurobankoviek bude výlučne priamy, bankovka sa nebude dať rezervovať ani poslať poštou či na dobierku,“ doplnila Keliarová.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Činohra SND odvysiela naživo inscenáciu Hriech/Její pastorkyňa
<< predchádzajúci článok
Mário Kuly Kollár: Každý si počas pandémie pomáha, ako sa dá

Na Trenčianskom hrade budú predávať bankovku s motívom Matúša Čáka - diskusné fórum čitateľov