Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

08. decembra 2019

Na vianočnom trhu sa z vareného vína pripil medvedík čistotnýPriveľa vareného vína môže zničiť príjemnú návštevu vianočného trhu. Malý medvedík čistotný sa cez víkend tackal po trhovisku vo východonemeckom ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: FOTO TASR/André Künzelmann
Erfurt 8. decembra (TASR) - Priveľa vareného vína môže zničiť príjemnú návštevu vianočného trhu. Malý medvedík čistotný sa cez víkend tackal po trhovisku vo východonemeckom meste Erfurt a polícia má podozrenie, že si až príliš často usrkával z odhodených pohárov s alkoholom.


Na videu zverejnenom nemeckým denníkom Bild je vidieť medvedíka čistotného, ako sa potácavo vlečie cez električkovú trať, ľahne si pod kôš s odpadkami, potom očucháva žene tenisky a nakoniec "odkväcne" na schodíkoch pred vchodovými dverami. "Medvedík vyzeral poriadne opitý," povedal svedok, ktorého v nedeľu citovala tlačová agentúra DPA.

Policajná hovorkyňa v Erfurte v nemeckej spolkovej krajine Durínsko uviedla, že zvieratko bolo "jasne opité", a dodala, že policajti mu "nedali fúkať do balónika". Hasiči vzali medvedíka do miestneho zvieracieho útulku, kde sa mohol vyspať z nadmerného popíjania vareného vína.

Erfurt zažil už niekoľko prípadov zvierat pod vplyvom alkoholu. Napríklad lete 2018 našla polícia pri mestskej katedrále dva ježe a musela sa o ne postarať. Zvieratá totiž natrafili na odhodenú fľašu s vaječným koňakom, vysvetlila vtedy polícia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo veku 21 rokov zomrel americký rapper Juice WRLD
<< predchádzajúci článok
Internetový predaj v Nemecku by mal tento rok prekonať 70 miliárd eur

Na vianočnom trhu sa z vareného vína pripil medvedík čistotný - diskusné fórum čitateľov