06. novembra 2013

Nadal postúpil do semifinále a rok zakončí ako svetová jednotka

Najvyššie nasadený španielsky tenista Rafael Nadal sa prebojoval do semifinále Turnaja majstrov v londýnskej 02 aréne a rok zakončí ako svetová jednotka. V druhom vystúpení v ...

Rafael Nadal Foto: TASR/AP
Londýn 6. novembra (TASR) - Najvyššie nasadený španielsky tenista Rafael Nadal sa prebojoval do semifinále Turnaja majstrov v londýnskej 02 aréne a rok zakončí ako svetová jednotka. V druhom vystúpení v A-skupine si totiž poradil s debutantom na Masters Švajčiarom Stanislasom Wawrinkom v dvoch setoch 7:6 (5) a 7:6 (6).

Nadal po tretí raz v kariére zavŕši sezónu ako líder svetového rebríčka ATP Entry, predtým sa mu to podarilo v rokoch 2008 a 2010. Jeho rival Srb Novak Djokovič už nemá šancu zosadiť osemnásobného šampióna Roland Garros z trónu, ani keby obhájil titul v Londýne a získal maximálny počet 1500 bodov.

Nadalovi vyšiel úvod zápasu s Wawrinkom, s ktorým doposiaľ nestratil ani set a po brejku v šiestom geme sa ujal vedenia 4:2. Wawrinka síce v ďalších minútach vyrovnal na 5:5 a vynútil si tajbrejk, no v jeho koncovke ťahal za kratší koniec. V druhom dejstve si Nadal po rýchlom brejku vybudoval náskok 4:1. Wawrinka síce vyrovnal na 4:4, no v tajbrejku mal opäť navrch Španiel.