Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

30. septembra 2021

Najnižšia krava na svete dostala posmrtné uznanieSme šťastní, že sa jej dostalo patričnej cti. Ale zároveň sme veľmi smutní, pretože už nie je s nami, povedal majiteľ kravy.Zdieľať
Najnižšia krava na svete dostala posmrtné uznanie

Krava siahajúca ľuďom po kolená, ktorá sa stala senzáciou v Bangladéši, sa dočkala posmrtného uznania ako najnižšia krava na planéte. Titul jej udelili len niekoľko týždňov po jej predčasnej smrti, informovala v stredu tlačová agentúra AFP.


Rání, vysoká iba 50,8 cm, sa okamžite stala internetovou celebritou a na farmu pri bangladéšskej metropole Dháka, kde žila, sa začali hrnúť desaťtisíce ľudí. Chceli aspoň nakrátko túto miniatúrnu kravu vidieť.

Avšak krátko po tom, čo jej majitelia požiadali o jej zapísanie do Guinnessovej knihy rekordov, Rání 19. augusta nečakane uhynula – príčinou bolo náhle nahromadenie plynov v črevách.

Majiteľ kravy Kází Muhammad abú Súfíján povedal, že v pondelok 27. septembra dostal od Guinnessovej knihy rekordov e-mail, že žiadosť o Ránin zápis schválili.

Vyhlásenie na webovej stránke Guinnessovej knihy potvrdzuje titul tejto miniatúrnej kravy ako svetovej rekordérky, ktorá porazila predchádzajúcu držiteľku rekordu, indickú kravu menom Mánikjam, vysokú od kopýt až po kohútik 61 centimetrov.

Rání patrila k bhutánskemu plemenu kráv.

"Máme zmiešané pocity z toho, že Rání má takéto uznanie. Sme šťastní, že sa jej dostalo patričnej cti. Ale zároveň sme veľmi smutní, pretože už nie je s nami," povedal abú Súfíján a dodal: "Jej chovateľ sa rozplakal, keď sme mu tú správu oznámili."

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Japonsku chcú zvyšovať povedomie o medveďoch aj pomocou rokenrolu
<< predchádzajúci článok
Hanu Zagorovú po náhlom zhoršení zdravotného stavu odviezla záchranka