Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. apríla 2024

NATO sa rozhodlo dodať Ukrajine viac systémov protivzdušnej obrany, uviedol generálny tajomník StoltenbergMinistri obrany krajín Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) sa rozhodli dodať Ukrajine viac systémov protivzdušnej obrany.Zdieľať
jens stoltenberg generalny tajomnik nato 676x451 19.4.2024 (SITA.sk) - Ministri obrany krajín Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) sa rozhodli dodať Ukrajine viac systémov protivzdušnej obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ako referuje web news.sky.com, v piatok to uviedol generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Nórsky politik povedal, že viacerí spojenci NATO prijali konkrétne záväzky, pričom očakáva, že o nich budú čoskoro informovať.

„Okrem Patriotov existujú aj ďalšie zbrane, ktoré môžu spojenci poskytnúť, vrátane (francúzskeho systému) SAMP/T a mnoho ďalších, ktorí nemajú dostupné systémy, sa zaviazali poskytnúť finančnú podporu na ich nákup pre Ukrajinu,“ povedal Stoltenberg novinárom v Bruseli.Zdroj: SITA.sk - NATO sa rozhodlo dodať Ukrajine viac systémov protivzdušnej obrany, uviedol generálny tajomník Stoltenberg © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Západoafrický región Sahel sa stáva koridorom na pašovanie a konfiškáciu drog, upozorňuje OSN
<< predchádzajúci článok
Bývalá ministerka Hroncová sa zúčastnila na Bienále v Benátkach, rezort kultúry apeluje na nerobenie hanby v zahraničí