10. novembra 2016

NBA: Philadelphia nepreťala negatívnu šnúru prehier

Basketbalisti Philadelphie nezvíťazili ani v siedmom dueli prebiehajúcej sezóny NBA. V noci na štvrtok boli pritom k pretrhnutiu negatívnej série najbližšie, keď na palubovke ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
New York 10. novembra (TASR) - Basketbalisti Philadelphie nezvíťazili ani v siedmom dueli prebiehajúcej sezóny NBA. V noci na štvrtok boli pritom k pretrhnutiu negatívnej série najbližšie, keď na palubovke Indiany remizovali v riadnom hracom čase 109:109. V nadstavení však potiahol Pacers za triumfom 122:115 siedmimi bodmi z trinástich Paul George.

Philadelphia sa vďaka trojke Geralda Hendersona šesť sekúnd pred koncom dostala do vedenia 109:107, dvojbodový náskok a rysujúce sa premiérové sezónne víťazstvo ale neudržala. Domácim sa expresne rýchlo podarilo vyrovnať, keď George tri sekundy pred sirénou poslal duel do predĺženia. V ňom už mala Indiana navrch a vyhrala tak vo štvrtom z doterajších ôsmich vystúpení. George mal po stretnutí na konte 28 bodov a osem doskokov. Medzi výrazné postavy domácich patrili aj Jeff Teague s 30 bodmi, 9 asistenciami a Myles Turner (15 b.).

Tretí triumf v ročníku zaznamenali basketbalisti New Yorku Knicks, keď v noci na štvrtok pokorili v newyorskom derby Brooklyn 110:96. Carmelo Anthony k tomu prispel 14 bodmi z 22, ktoré Knicks dosiahli v tretej štvrtine, Kristaps Porzingis ich zaknihoval dovedna 21.