10. novembra 2016

Na archívnej snímke hokejista Chicaga Blackhawks Slovák Marián Hossa

Na archívnej snímke hokejista Chicaga Blackhawks Slovák Marián Hossa Foto: TASR /AP
New York 10. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Marián Hossa prispel gólom k predĺženiu víťaznej šnúry Chicaga v zámorskej NHL na sedem zápasov. Na ľade St. Louis poslal svoj tím do vedenia v 22. minúte a hoci za domácich v závere duelu Alex Pietrangelo vyrovnal, víťazstvo Blackhawks 2:1 po predĺžení zariadil v nadstavení Artemij Panarin.

Tridsaťsedemročný slovenský krídelník sa v uplynulých siedmich dueloch zapísal do streleckej listiny až šesťkrát, v trinástich stretnutiach nazbieral dvanásť kanadských bodov a v tabuľke tímovej produktivity mu patrí priebežne štvrtá priečka. Jeho krajan Richard Pánik strávil v noci na štvrtok na ľade viac ako dvanásť minút, no do štatistík si pripísal jeden mínusový bod.

Vďaka 7-zápasovej sérii bez prehry sa Chicago vyšvihlo do čela Západnej konferencie. Takúto šnúru naposledy ťahalo v období od 12. decembra 2015 do 19. januára 2016, keď triumfovalo dokonca až dvanásťkrát za sebou.