Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. septembra 2019

Nemecká nezamestnanosť sa v septembri nečakane znížilaNezamestnanosť v Nemecku sa v septembri nečakane znížila. To signalizuje, že trh práce v najväčšej európskej ekonomike zostáva relatívne imúnny voči spomaleniu rastu, ...Zdieľať
Mesto Berlín. Foto: TASR/AP
Norimberg 30. septembra (TASR) - Nezamestnanosť v Nemecku sa v septembri nečakane znížila. To signalizuje, že trh práce v najväčšej európskej ekonomike zostáva relatívne imúnny voči spomaleniu rastu, ktorého dôvodom je pokles vo výrobnom sektore.


Počet ľudí bez práce v septembri klesol o 10.000 na 2,276 milióna, uviedol nemecký úrad práce. Ekonómovia počítali s nárastom o 5000. Úrad práce tiež revidoval augustové údaje. Podľa aktuálnych čísel počet nezamestnaných v auguste stúpol o 2000 a nie o 4000.

Miera nezamestnanosti v septembri stagnovala na 5 %, čo je len mierne pod jej rekordným minimom 4,9 %, dosiahnutým skôr v tomto roku.

"Spomalenie ekonomiky sa odrazilo v septembri aj na trhu práce. Avšak trh práce je celkovo stále v dobrej kondícii," uviedol šéf úradu práce Detlef Scheele. Zamestnanosť zostáva vysoká, ale tvorba pracovných miest sa spomaľuje, aj keď je stále vysoká, dodal Scheele.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pre diaľničnú križovatku D2 vypísali tender na projektovú dokumentáciu
<< predchádzajúci článok
NALETELA MU: Podvodník pripravil dôchodkyňu z Trenčína o 3119 eur