Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. júna 2013

Nemecký Magdeburg ohrozuje najvyššia voda za 1200 rokovNemecké mesto Magdeburg v štáte Sasko-Anhaltsko čelí najvyššej hladine rieky Labe za posledných 1200 rokov. Ako uviedla Deutche Welle, hladina sa v nedeľu okolo obeda vyšplhala na 7,50 metra, ...Zdieľať
zaplavy v nemecku MAGDEBURG 9. júna (WEBNOVINY) - Nemecké mesto Magdeburg v štáte Sasko-Anhaltsko čelí najvyššej hladine rieky Labe za posledných 1200 rokov.


Ako uviedla Deutche Welle, hladina sa v nedeľu okolo obeda vyšplhala na 7,50 metra, čo je o 80 centimetrov viac, než dosiahla v roku 2002.

Normálna hladina je len dva metre. Niekoľko štvrtí mesta vrátane predmestia Rothensee je už pod vodou a keďže má pršať, zatiaľ nik presne nevie, v akej výške bude voda kulminovať. Úrady museli evakuovať asi 3000 ľudí vrátane nemocnice a domovu dôchodcov, mesto pripravuje ďalšie evakuačné centrá.

Tisíce ľudí nepretržite pracuje na utesňovaní protipovodňových hrádzí. Ohrozená je najmä hrádza chrániaca elektráreň na predmestí Rothensee. Oblasť v nedeľu navštívil prezident Joachim Gauck.

Evakuácia tisícov ľudí prebieha aj v ďalších nemeckých mestách pozdĺž toku Labe. Ohrozené veľkou vodou sú napríklad mestá Barby, Aken, Wittenberg či Mühlberg. Povodne na juhu, východe a severe Nemecka si zatiaľ vyžiadali najmenej sedem obetí na životoch. Evakuovať z domovov museli desaťtisíce ľudí.

Obrazom: Rieka Labe robí problémy v Nemecku

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opití vodiči ohrozovali počas víkendu bratislavskú premávku
<< predchádzajúci článok
Obama a prezident Číny sa zhodli v otázke KĽDR a kyberútokov