Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. septembra 2019

Nemocnicu v Riu de Janeiro zachvátil požiar, budovu museli evakuovaťNajmenej desať ľudí zahynulo pri požiari v nemocnici v brazílskom meste Rio de Janeiro, ktorý si vo štvrtok neskoro večer miestneho času vynútil evakuáciu pacientov. ...Zdieľať
Ilustračná foto Foto: TASR/AP
Rio de Janeiro 13. septembra (TASR) - Najmenej desať ľudí zahynulo pri požiari v nemocnici v brazílskom meste Rio de Janeiro, ktorý si vo štvrtok neskoro večer miestneho času vynútil evakuáciu pacientov. Oznámili to v piatok miestni hasiči, informujú agentúry AFP a AP.


"Zomrelo najmenej desať ľudí," uviedol hasičský zbor Ria de Janeiro vo vyhlásení. Nespresnil v ňom, či tieto obete boli pacienti alebo pracovníci nemocnice v severnej časti veľkomesta.

Miestne orgány vyšetrujú príčinu požiaru v Nemocnici Badim, pri ktorom museli zamestnanci evakuovať pacientov z budovy a viacerých dočasne umiestniť na prikrývky a matrace na ulici.

Hasičský zbor uviedol, že štyroch jeho príslušníkov museli po boji proti plameňom hospitalizovať, pričom približne 90 pacientov premiestnili do iných zdravotníckych zariadení.

Zábery televízií zachytávali, ako sa zdravotníci starajú na ulici o niektorých pacientov sediacich na vozíkoch, pri ktorých stáli infúzne stojany, zatiaľ čo z budovy stúpa dym. K zachráneným patrili aj seniori a pacienti z jednotky intenzívnej starostlivosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Od 14. septembra platia pri elektronických platbách nové podmienky
<< predchádzajúci článok
P. Pellegrini má podporu koalície, tvrdí šéf parlamentu A. Danko