21. decembra 2007

Nevídaná kanonáda Gáboríka, Lundqvista prekonal päťkrát

Fenomenálny výkon predviedol v štvrtkovom stretnutí jubilejného 90. ročníka kanadsko-americkej NHL Minnesota - New York Rangers (6:3) slovenský útočník Marián Gáborík, keď puk za chrbát brankára Lundqvista poslal spolu päťkrát

Fenomenálny výkon predviedol v štvrtkovom stretnutí jubilejného 90. ročníka kanadsko-americkej NHL Minnesota - New York Rangers (6:3) slovenský útočník Marián Gáborík. Odchovanec trenčianskeho hokeja strelil za necelých 21 minút svojho pobytu na ľade päť gólov, čo sa nepodarilo žiadnemu z hokejistov v poslednej dekáde. Naposledy päťgólovú métu v jednom zápase dosiahol v decembri 1996 Sergej Fiodorov, jeden z jeho gólov však padol v predĺžení. V riadnom hracom čase sa to naposledy podarilo v marci 2006 legendárnemu Mariovi Lemieuxovi. Gáborík dosiahol čistý hetrik počas necelých trinásť minút v závere prvej a úvode druhej časti hry. Na prvé dva góly asistoval draftovej trojke z roku 2000 ďalší z tria Slovákov v drese Wild - Pavol Demitra. Zvyšné dva presné zásahy dosiahol 25-ročný pravý krídelník v prvej polovici tretej tretiny. "Streliť päť gólov v NHL je s touto partiou pred vlastnými fanúšikmi niečo úžasné," povedal bezprostredne po zápase slovenský reprezentant, ktorý sa tak v aktuálnej sezóne strelecky presadil už 18-krát. V zápase Florida - Carolina sa raz do streleckej listiny zapísal Jozef Stümpel, asistenciou sa prezentoval Richard Zedník.

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej NHL:
Washington - Montreal 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Boston - Pittsburgh 4:5 po sam. nájazdoch (0:3, 2:1, 2:0 - 0:0, 0:1)
Atlanta - Ottawa 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Florida - Carolina 5:4 (1:3, 2:0, 2:1) - Jozef Stümpel 1+0, Richard Zedník (obaja Florida) 0+1
Tampa Bay - Toronto 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Minnesota - New York Rangers 6:3 (1:1, 3:1, 2:1) - Marián Gáborík 5+1, Pavol Demitra (obaja Minnesota) 0+2
St. Louis - Detroit 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Vancouver - Dallas 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
San Jose - Phoenix 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0, 0:1:)