04. októbra 2018

NHL: OBHAJCA WASHINGTON VSTÚPIL DO SEZÓNY TRIUMFOM NAD BOSTONOM

Center Washington Capitals Lars Eller (20) z Dánska dáva gól v stretnutí proti Bostonu Bruins brankárovi Jaroslavovi Halákovi. Foto: TASR/AP
New York 4. októbra (TASR) - Hokejisti Washingtonu Capitals úspešne vykročili za obhajobou titulu v zámorskej NHL, vo svojom úvodnom zápase nového ročníka rozdrvili na domácom ľade Boston 7:0. V drese Bruins sa predstavili aj dvaja Slováci, kapitán hostí Zdeno Chára si pripísal tri strelecké pokusy a dve mínusky a brankár Jaroslav Halák zasiahol do hry až v 28. minúte za stavu 5:0 pre domácich, keď po piatom góle vystriedal medzi žŕdkami Tuukku Raska. Z 18 striel inkasoval dva góly.

Sezónu 2018/2019 rozbehol v noci na štvrtok duel Toronta s Montrealom, v kanadskom derby Maple Leafs zvíťazili 3:2 gólom Austona Matthewsa zo 61. sekundy predĺženia. Slovenský krídelník Tomáš Tatar vo svojom premiérovom súťažnom zápase v drese Canadiens nebodoval, na bránku súpera vyslal dve strely.

EL: Slaviu čaká duel v Petrohrade, Stoch: S Makom si vymeníme dresy