12. novembra 2018

NHL: Pánik pomohol Arizone k výhre gólom, Halák exceloval

Na archívnej snímke Richard Pánik.

Na archívnej snímke Richard Pánik. Foto: TASR/AP
Slovenský hokejista Richard Pánik pomohol v noci na pondelok v zámorskej NHL gólom a asistenciou k víťazstvu Arizony 4:1 na ľade obhajcu titulu Washingtonu. Jeho presný zásah z 32. minúty mal napokon aj prívlastok víťazný. Pánika vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia. Ďalší excelentný výkon podal slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý sa 37 úspešnými zákrokmi podieľal na triumfe Bostonu 4:1 nad Vegas. Halák mal úspešnosť zásahov 97,4 percenta a vyslúžil si ocenenie pre prvú hviezdu zápasu.

Z výhry Bostonu mal radosť aj kapitán Zdeno Chára, slovenský zadák odohral takmer 22 minút, vyslal tri strely a pripísal si plusku.

Ottawa so slovenským obrancom Christiánom Jarošom prehrala na ľade Floridy 1:5. Colorado zvíťazilo v Edmontone 4:1 a ukončilo sériu prehier, ktorá trvala päť zápasov. Slovenský útočník Marko Daňo sa nezmestil do zostavy Avalanche.

Výsledky NHL:

St. Louis - Minnesota 2:3
Florida - Ottawa 5:1
Washington - Arizona 1:4 /PÁNIK za hostí 1+1/
Boston - Vegas 4:1 /HALÁK (Boston) mal 37 úspešných zákrokov, dosiahol úspešnosť zásahov 97,4 percenta/
Winnipeg - New Jersey 5:2
San Jose - Calgary 3:1
Edmonton - Colorado 1:4