Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. decembra 2022

Niekdajší primátor Zvolena sa stal zástupcom súčasného primátora Maňku, Kusein má skúsenosti s krízouNový primátor mesta pod Pustým hradom Vladimír Maňka sa už stretol so všetkými zamestnancami, vymenoval novú prednostku i svojho zástupcu. Ako informoval ...Zdieľať
europoslanec vladimir manka 676x432 5.12.2022 (Webnoviny.sk) - Nový primátor mesta pod Pustým hradom Vladimír Maňka sa už stretol so všetkými zamestnancami, vymenoval novú prednostku i svojho zástupcu.


Ako informoval hovorca mesta Martin Svatuška, novým viceprimátorom sa stal niekdajší primátor z rokov 2005 až 2014 Miroslav Kusein, ktorý v uplynulom období pôsobil ako mestský poslanec. V budúcom roku predstaví Maňka aj svojho druhého zástupcu.

Viceprimátor na čiastočný úväzok


Kusein už bol primátorom mesta. „Previedol mesto aj obdobím svetovej finančnej krízy v rokoch 2008 až 2011. Teraz sa opäť nachádzame v krízových časoch a jeho skúsenosti sú tak pre mesto veľmi dôležité,“ ozrejmil voľbu svojho zástupcu nový zvolenský primátor, ktorý sa s viceprimátorom dohodol na čiastočnom pracovnom úväzku.

Zmena nastala aj na poste prednostu úradu, na ktorý nastúpila Soňa Šáliová. Ide o právničku, s ktorou spolupracoval, keď bol v minulosti primátorom, europoslancom aj predsedom samosprávneho kraja.

So Šáliovou vyhrali všetky spory


„Počas môjho pôsobenia vo funkcii predsedu samosprávneho kraja sme s pani Šáliovou otvorili viac ako sto sporov, v ktorých predchádzajúce vedenie kraja neuspelo. Všetky sme vyhrali a zachránili sme tak pre kraj viac ako 106 miliónov eur,“ uviedol Maňka. Doterajší prednosta Jozef Mikuš zostáva poradcom primátora.

„Od začiatku mesiaca naplno pracujeme v novom zložení a už prvé dni ukazujú, že išlo o správne rozhodnutie,“ doplnil k téme zmien vo vedení mesta Maňka.


Zdroj: Webnoviny.sk - Niekdajší primátor Zvolena sa stal zástupcom súčasného primátora Maňku, Kusein má skúsenosti s krízou © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Gruzínska opozícia žiada o prepustenie exprezidenta Saakašviliho z väzenia. Obáva sa, že ho otrávili
<< predchádzajúci článok
Hegerova vláda obíde výdavkové limity únikovou klauzulou. Toto spravíme a všetko je vyriešené, vyhlásil premiér