18. februára 2007

Norimberg opäť vyhral, Vittek s Greškom hrali celý zápas

Nemecký prvoligový futbalový klub 1. FC Norimberg v nedeľu opäť zvíťazil a sériu stretnutí bez prehry v najvyššej domácej súťaži tak natiahol už na 11 duelov. Zverenci trénera Hansa Meyera ...

NORIMBERG 18. februára (WEBNOVINY) - Nemecký prvoligový futbalový klub 1. FC Norimberg v nedeľu opäť zvíťazil a sériu stretnutí bez prehry v najvyššej domácej súťaži tak natiahol už na 11 duelov. Zverenci trénera Hansa Meyera si tento raz na domácej pôde pred 40 580 divákmi poradili s Energiou Cottbus 1:0 (0:0) aj za asistencie dvojice slovenských reprezentantov Róberta Vitteka a Vratislava Greška, ktorí odohrali celý zápas. Tretí Slovák v drese bavorského klubu Marek Mintál je dlhodobo zranený a do hry tak nemohol zasiahnuť. Hráči zo štadióna easyCredit využili zaváhanie Bayernu Mníchov, ktorý v sobotu prehral v Aachene 0:1 a na piatej priečke momentálne na bavorský veľkoklub (patrí mu 4. priečka) strácajú už len jeden bod. O víťazstvo Norimbergu sa tentokrát postaral netradičný strelec, austrálsky reprezentačný obranca Michael Beauchamp, pre ktorého to bol prvý presný zásah v aktuálnej sezóne. Bavori tak v jarnej, odvetnej časti I. bundesligy zatiaľ získali 13 z 15 možných bodov (celkovo v sezóne 2006/07 bilancia 8 víťazstiev, 12 remíz, 2 prehry a skóre 31:17) a navyše už 417 minút neinkasovali.
Slovenský útočník Róbert Vittek mal veľkú šancu otvoriť skóre nedeľňajšieho duelu v 38. min, no po tom, ako sa zbavil hosťujúceho stopéra, trafil z 15 metrov len žrď Piplicovej bránky. K dôležitému okamihu prišlo napokon v 72. min, keď obranca hostí Ziebig videl z rúk hlavného rozhodcu za nebezpečný zákrok zozadu na Reinhardta červenú kartu. 1. FC využil početnú prevahu o jedného muža už o minútu, keď Piplica neudržal loptu od Pinolu a Beauchamp zaznamenal jediný presný zásah stretnutia. V 23. kole I. bundesligy pocestujú hráči Norimbergu v sobotu 24. februára do Mainzu.