18. februára 2007

Súhrn výsledkov 52. kola hokejovej Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 52. kola hokejovej Slovnaft extraligy 2006/07: HK 36 Skalica - HC Košice 2:6 (0:2, 1:2, 1:2) Góly: 28. T. Višňovský, 42. D. Pašek (Kocák, ...

BRATISLAVA 18. februára (SITA) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 52. kola hokejovej Slovnaft extraligy 2006/07:

HK 36 Skalica - HC Košice 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)
Góly: 28. T. Višňovský, 42. D. Pašek (Kocák, R. Šoliak) - 13. Bartoš (Špilár, Juraj Faith), 20. I. Droppa (Špilár, Juraj Faith), 23. Juraj Faith (Bartoš,Špilár), 23. Pleva (Jenčík), 42. Bartoš (Juraj Faith, Špilár), 57. M. Lukáč (Kledrowetz)
Vylúcení: 6:8 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Mullner, Šefčík, 2300 divákov
Skalica: Hamerlík (23. Marlin) - M. Ivičič, Gula, K. Sloboda, Šille, Škadra, M. Zajac - T. Višňovský, Hrnčirík, Šátek - Kocák, R. Školiak, D. Pašek - F. Novák, M. Horský, Vaško - Hollý, Mikušovič, E. Novák
Košice: Lipovský - Kledrowetz, Špelda, I. Droppa, Jendek, Kall, Javín, Milan Varga - Šimurda, Lipiansky, Kontšek - Rudolf Huna, Gron, Dravecký - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Jenčík, Pleva, M. Lukáč
Skaličania nastúpili na stretnutie s túžbou potvrdiť víťazstvo zo Žiliny, no bojovný výkon na lídra tabuľky nestačil. Košičania, ktorí svoje góly rovnomerne rozdelili do každej z tretín, začali svoju púť za víťazstvom v 13. min, keď počas presilovky Bartoš zakončil Špilárovu akciu. Po premárnených príležitostiach Hrnčiríka a Školiaka zvýšil v závere Droppa na rozdiel dvoch gólov. Aj II. tretinu začali hostia efektívne a v 23. min už viedli 4:0. Najprv sa presadil Faith po ňom Pleva ponad lapačku Hamerlíka ukončil pôsobenie domáceho gólmana v zápase. V 28. min sa dočkali aj domáci, ich kapitán Višňovský na dvakrát znížil - 1:4. Tretiu časti začali lepšie domáci, v 42. min sa presadil Pašek, hostia však vzápätí kontrovali Bartošom. Skóre duelu uzavrel v 57. min Lukáč, ktorý svoj nájazd zakončil strelou príklepom - 2:6. Domáci fanúšikovia v závere odmenili sympatickú snahu svojich búrlivým potleskom.
Hlasy:
Pavel Pazourek (asistent trénera Skalice): "Rozhodla I. tretina a inkasované góly v oslabení. Proti dnešným Košiciam sa také manko ťažko doháňa. V istých momentoch sme sa na súpera mohli dotiahnuť, žiaľ, vždy sme sa dopustili zbytočných chýb alebo vylúčení, čo nás stálo lepší výsledok. Hráči sa snažili, bojovali, dnes to jednoducho nestačilo."
Anton Tomko (asistent trénera Košíc): "Pod vplyvom včerajšieho výsledku z Trenčína sme prišli do Skalice s cieľom zdokonaliť sa v obrannej i útočnej fáze hry. Počas celého stretnutia sme mali navrch a hru sme kontrolovali. Škoda niekoľkých zbytočných vylúčení. Sme radi, že sme vyhrali. Bolo sympatické, že domáci hokejisti počas celého stretnutia bojovali."

HKm Zvolen - HK Aquacity ŠKP Poprad 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Góly: 5. Gašpar (Škvaridlo, Kubenko), 14. Jurík (Turek, Cibuľa), 28. Kopecký (Klouda, Paciga), 41. Cibuľa (Turek), 60. Kopecký (Klouda, Kumstát) - 28. A. Kroták (Jabrocký, Jerofejevs), 35. Michal Segľa (Jerofejevs, Cipulis)
Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Mášik, Bulko, 1680 divákov
Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, L. Čierny, Priechodský, Cebák, Kumstát - Cibuľa, F. Turek, L. Jurík - J. Kopecký, Klouda, Paciga - Kubenko, Gašpar, Škvaridlo - Lesko, J. Čierny, T. Jaško
Poprad: Jarina - Michal Segľa, Jerofejevs, Valečko, Kasík, Fabián, Bambúch, Gurčík, Čikovský - Cipulis, A. Kroták, Jabrocký - Jasovský, Štolc, V. Král - Martin Segľa, Piatak, Marcel Haščák - Kubus, Svitana
Vo Zvolene sa hral rýchly a zaujímavý hokej. Nechýbali šance na oboch stranách. Úvod vyšiel lepšie Zvolenčanom. V 5. min bekhendom strieľal z medzikružia Škvaridlo, puk tečoval pred Jarinom Gašpar a bolo 1:0. Zvolenčania si v 9. min takmer strelili vlastný gól. Po krížnej prihrávke Štolca Kopecký puk zrazil a ten zostal ležať na bránkovej čiare za zmäteným Šimonovičom. V 14. min sa však domáci tešili druhýkrát po spolupráci Tureka a Cibuľu prekonal hosťujúceho gólmana Jurík. V tej istej minúte nevyužil únik Paciga. Popradčania sa v prvej tretine dostávali do šancí iba sporadicky. V druhej tretine spálil šancu Klouda, hostia postupne zvyšovali tempo, no z gólu sa tešili až v 28. min. Dohrávali skončenú presilovku. Kroták si urobil miesto a prekonal Šimonoviča. Stav 2:1 však netrval dlho, iba 16 sekúnd, Klouda spoza bránky našiel Kopeckého, ktorý z prvej bez prípravy poslal puk za Jarinov chrbát. V 34. min sa hosťujúci Král preštrikoval cez domácu defenzívu, no Šimonovič ho vychytal. Rovnako tak sólo Martina Segľu o minútu neskôr. No v tej istej minúte Popradčania ťažili z presilovky, keď Jarofejevs pálil o modrej a na teč Michala Segľu bol gólman Zvolena prikrátky. V závere druhej tretiny nevyužil ešte šancu Kubenko. Nástup do záverečnej časti vyšiel Zvolenčanom, aj oni ťažili z presilovky - na 4:2 zvyšoval Cibuľa. V 44. min Marek Haščák síce opäť znížil, avšak vysokou hokejkou, gól preto neplatil. Potom gólman Popradu podržal svoje mužstvo pri viacerých šanciach, hostia otvorili hru a inkasovali v samom závere. V 60. min Kopecký delovkou upravil výsledok na 5:2.
Hlasy:
Ladislav Svozil (tréner Zvolen): "S výsledkom môžem byť spokojný, ako aj s ofenzívnou hrou mužstva. V defenzíve sme však robili chyby, musíme sa v tejto činnosti zlepšiť. Poprad bude v play-off úplne iným súperom, aj keď sme ho ešte oficiálne nedostali, no je pravdepodobné, že sa s ním stretneme. Musíme sa vyvarovať obranných chýb. Hostia nehrali vo Zvolene v plnej sile. Je dobré, že sme v tomto zápase vždy viedli aj o dva góly, čo mužstvo upokojilo."
Jozef Skokan (asistent trénera Popradu): "Mrzia nás najmä dva góly v prvej tretine. Nehrali sme zle, bol to rýchly hokej z oboch strán. V druhej tretine sme nevyužili niekoľko šancí, dokonca dva sólové nájazdy. Zápas sa zlomil v tretej tretine, za stavu 4:2 sme otvorili hru a inkasovali sme. Hokej sa nehrá na krásu ale na góly, a aj preto sme prehrali."

HK Dynamax-oil Nitra - MsHK Žilina 4:3 po predĺžení (0:1, 1:2, 2:1 - 1:0)
Gól: 27. M. Chrenko (Raček), 45. Mihálik (Čacho), 55. Ľ. Kolník (Čacho), 62. Švarný (M. Štefanka, Kmeč) - 1. Zlocha (Valach), 23. Saviels (Valach), 36. Saviels (Lezo)
Vylúčení: 8:9 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Schütz (Nem.) - Krpelec, Valach, 2883 divákov
Nitra: Irbe (36. Račko) - Topoli, J. Kováčik, Švarný, Suur, Juraj Liška, Petrina - Čacho, J. Mihálik, Ľ. Kolník - Kmeč, M. Štefanka, Vozdecký - G. Saliji, S. Pavličko, S. Saliji - od 21. Chrenko, Raček
Žilina: M. Laco - Turoň, Janísek, Kadlubiak, Kivoň, Saviels, Halász - Zlocha, Lezo, Valach - Matuška, Groma, Červený - Drábek, Petrek, Lelkeš - Čavrk
Zápas sa pre domácich začal veľmi nepríjemne, keď prehrávali už po prvej strele na Irbeho v 20 sekunde z hokejky Zlochu. Celý zvyšok prvej tretiny sa síce hralo v obrannom pásme Žiliny, no Laca Nitrania neprekonali. Ani úvod druhej časti hry nebol pre "olejárov" šťastný, keď pri dvojnásobnom oslabení inkasovali po strele Savielsa od modrej čiary. V 27. min sa domácemu celku podarilo znížiť, keď po Račkovej prihrávke nemal Chrenko problém poslať puk do prázdnej bránky Žiliny. V 35. min trafil obranca hostí Kivoň žrď nitrianskej brány a o minútu viedli Žilinčania opäť dvojgólovým rozdielom, keď Lotyš Saviels prekonal strelou pomedzi betóny svojho krajana Irbeho. Toho vzápätí vystriedal Račko. Tretiu časť hry začali domáci tlakom a v 45. min skončila bomba Mihálika spomedzi kruhov v ľavom hornom rohu Lacovej brány. O 10 minút uplatnil svoje dlhoročné skúsenosti Kolník a po obliehaní žilinskej brány lišiackou strelou vyrovnal. V 59. min mal víťazný gól na hokejke Mihálik, no zblízka trafil iba spojnicu Lacovej brány a podobne pochodil aj domáci obranca Kováčik v úvodných sekundách predĺženia. Napokon sa Nitrania predsa len dočkali, v 62. min Švarný prepasíroval puk pomedzi Lacove betóny.
Hlasy:
Marcel Ozimák (asistent trénera Nitry): "Nie sme spokojní s úvodom zápasu, dopustili sme sa množstva chýb a nepresností. Chlapci sa však nevzdali, zabojovali a dokázali otočiť vývoj z nepriaznivého stavu 1:3. Konečne sme pretrhli sériu prehier."
Dušan Gregor (tréner Žiliny): "Podali sme sympatický výkon, nezaslúžili sme si prehrať. Chlapcom za predvedenú hru ďakujem a dúfam, že s takýmto prístupom odohráme aj zvyšné dva zápasy."

MHC Martin - MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš 6:2 (0:0, 3:1, 3:1)
Góly: 29. Török (Polák, Klepáč), 34. Važan (Koložváry, Podstavek), 40. Beran (Polák, Klepáč), 45. Gálik (Špirko), 53. Škuta (Trokan, Beran), 56. Trokan (Beran, Török) - 32. Róbert Huna (Richard Huna, Petráň), 43. Kövér (Róbert Huna, Grman)
Vylúčení: 5 :6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák - Horínek, Gašparík, 2800 divákov
Martin: Ševela - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Kolba, I. Ďatelinka, Sadloň - Török, Beran, Trokan - Podstavek, Koložváry, Važan - Oravec, Špirko, Gálik - P. Tabaček, Mahdalík, Markovič
L. Mikuláš: Falter - M. Droppa, Rúfus, M. Bača, M. Školiak, M. Grman, Petráň, Tomaška, R. Sloboda - Kuric, Trochta, Holečko - Michel Miklík, Marek Hovorka, Pohanka - Kövér, Róbert Huna, Richard Huna - Lopuski, Bartík, Milec
Už v druhej minúte si štvrtá formácia Liptákov vypracovala sľubnú šancu na skórovanie, no Ševela v domácej bránke sa nedal zaskočiť. V 11. min šikovne vystrelil Špirko spoza obrancu, ale lapačka Faltra bola v strehu. Bezgólový stav vydržal až do konca prvej tretiny, najmä preto, že hostia neboli dostatočne dôrazní a Martin mal problémy s presnosťou prihrávok i kombinácií. V druhej tretine domáci zobrali iniciatívu na svoje hokejky. V 24. min Trokan po peknom prieniku mieril nad súperovú bránku. Skóre otvoril v 29. min Török, ktorý strelou bez prípravy v presilovke Martina prekonal Faltra. V 32. min si domáci tak dlho koledovali o vyrovnanie, až napokon prišlo vďaka pohotovej koncovke Róberta Hunu - 1:1. Hostia sa však z gólu dlho netešili, lebo v 34. min rozpútal druhý martinský útok oheň pred Faltrom, ten nevedel kam skôr skočiť, a Važan upravil na 2:1. Ďalšia pohroma pre Liptákov nastala v 40. min, keď Beran v presilovke domácich zvýšil vedenie svojho tímu o dva góly. Liptáci sa pokúsili ešte zdramatizovať zápas a v 43. minúte Kövér po brejku vykresal iskierku nádeje pre svoj tím - znížil na 2:3. Domáci však zvýšili agresivitu a Gálik v 45. minúte bekhendom rozosmutnil Faltera. V 48. minúte hrali hostia presilovku o dvoch hráčov, ale v tejto početnej výhode nič nevymysleli. V 53. minúte vystrelil Škuta - 5:2. Výsledku dal konečnú podobu Trokan, ktorý v 56. minúte po peknej individuálnej akcii pridal záverečný martinský gól.
Hlasy:
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Som rád, že kuloárne reči o tom, že si vyberáme súpera do play-off skončili. V prvej tretine sme nehrali dobre, ale potom sme sa našťastie rozbehli. V závere sme si skóre ešte vylepšili. Nebol to ľahký zápas, ale s víťazstvom som spokojný."
Jerguš Bača (asistent trénera L. Mikuláša): "Išli sme do zápasu s vedomím toho, že to bude dôležitý súboj z hľadiska play-off. Prehra nás mrzí, ale boj o postup do najlepšej osmičky ešte nevzdávame. Kľúčovým momentom stretnutia bolo vylúčenie nášho hráča na 2+2 min. Keď domáci dali tretí gól, bolo v podstate rozhodnuté. Výsledok celkom nevyjadruje pomer síl na ľade."