Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Knižné novinky

24. novembra 2022

Nová hra Majstrovstvá sveta vo futbale poteší malých aj veľkýchSviatok pre všetkých fanúšikov futbalu. To je nielen aktuálny šampionát v Katare, ktorý bude až do 18.decembra.Zdieľať
Nová hra Majstrovstvá sveta vo futbale poteší malých aj veľkých

Ale vyšla aj vedomostno-zábavná hra hra Majstrovstvá sveta vo futbale.
Zmeníte sa v nej na futbalistov a vašou úlohou bude pomocou vedomostí streliť čo najviac gólov do súperovej siete. Na koľko presných zásahov si trúfnete? Koľko toho viete o šampionátoch, histórii futbalu, československých i slovenských hráčoch?
Otestujte sa a zabavte!

Hra Majstrovstvá sveta vo futbale je určená všetkým malým i veľkým priaznivcom futbalu. Obsahuje dva hracie plány. Malí a veľkí futbalisti majú postupne k dispozícii 330 futbalových kartičiek a takmer 550 futbalových otázok. Ako uvádza Daniel Kollár „v hre možno budeme mať šťastie a porazíme súpera aj bez veľkých futbalových vedomostí, avšak ten kto sa viac zaujíma o futbal bude mať istú výhodu.“

Na prvom hracom pláne môžeme odohrať zápas s detskými otázkami, ale aj náročnejší zápas dospelých s ťažšími futbalovými otázkami. Zápas môžu hrať jednotlivci ako aj tímy proti sebe.
Druhý hrací plán je skôr detskou verziou futbalového šampionátu a jej cieľom je zahrať si samostatne záverečnú vyraďovaciu časť majstrovstiev sveta za účasti ľubovoľných 8 mužstiev, ktoré sú zoradené podľa rankingu svetového rebríčka FIFA.

Veľkou pridanou hodnotou hry je množstvo otázok na kartičkách, ktoré sa týkajú mužstiev a hráčov z histórie majstrovstiev sveta. Niektoré sú zamerané na Slovensko či Československo z pohľadu majstrovstiev sveta vo futbale, či na rôzne zaujímavosti.

Otázky s indíciami sa týkajú najlepších hráčov v histórii majstrovstiev sveta vo futbale a najlepších hráčov zo Slovenska a Československa. Hoci majstrovstvá sveta vo futbale sa začínajú kvalifikáciami a končia záverečným turnajom, otázky z histórie majstrovstiev sveta v tejto hre sa týkajú len záverečných turnajov.

 

A kto bude šampiónom?

Kto vyhrá Majstrovstvá sveta vo futbale v Katare – to nevieme a neodvážime sa tipovať J Ale víťazom hry Majstrovstvá sveta vo futbale sa stane hráč, ktorý prvý dosiahne 5 gólov. Samozrejme hráči si pravidlá hry môžu upraviť podľa seba a môžu hrať aj na čas. Ako na záver dodáva Daniel Kollár „na konci hry síce skončíme ako víťazi alebo porazení, ale užijeme si pritom veľa zábavy a dozvieme sa doslova množstvo „pikošiek“ z futbalového prostredia.“

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia obvinila potkany, že zjedli 200 kilogramov zhabanej marihuany
<< predchádzajúci článok
Na Lovestream festival Bratislava v roku 2023 prídu IMAGINE DRAGONS