Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. decembra 2011

Nový ruský parlament bude mať v stredu premiéruRuská Štátna duma zasadne v stredu v novom zložení prvýkrát od sporných volieb zo 4. decembra. Rokovanie zvolal ešte pred týždňom prezident Dmitrij Medvedev. Urobil tak napriek ...Zdieľať
putin MOSKVA 21. decembra (WEBNOVINY) - Ruská Štátna duma zasadne v stredu v novom zložení prvýkrát od sporných volieb zo 4. decembra. Rokovanie zvolal ešte pred týždňom prezident Dmitrij Medvedev.


Urobil tak napriek pokračujúcim protestom proti výsledkom hlasovania, z ktorého vyšlo ako víťazné Jednotné Rusko pod vedením premiéra Vladimira Putina.

V stredu sa v Moskve očakávajú ďalšie demonštrácie proti súčasnému ruskému vedeniu.

Jednotné Rusko napriek jednoznačnému víťazstvu vo voľbách zo 4. decembra prišlo o významnú časť voličov, zabezpečilo si však tesnú parlamentnú väčšinu.

V štátnej dume obsadí 238 zo 450 kresiel, pričom po voľbách z roku 2007 strana disponovala až 315 poslancami. Na druhom mieste sa s veľkým odstupom umiestnila Komunistická strana Ruskej federácie (KPRF) Gennadija Zjuganova. Do parlamentu sa prebojovalo aj Spravodlivé Rusko (SR) a nacionalistická Liberálnodemokratická strana Ruska (LDPR) Vladimira Žirinovského.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Summit o navrátení finančnej stability eura bude 30. januára
<< predchádzajúci článok
Video: Václav Havel prišiel poslednýkrát na hrad

Nový ruský parlament bude mať v stredu premiéru - diskusné fórum čitateľov