Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

04. decembra 2019

Nowitzki dostal nemecké vyznamenanie za zásluhyNa snímke nemecký reprezentant Dirk Nowitzki sa lúči s divákmi po prehre v B-skupine ME basketbalistov Nemecko - Španielsko 76:77 v Berlíne 10. septembra 2015.Zdieľať
Na snímke nemecký reprezentant Dirk Nowitzki sa lúči s divákmi po prehre v B-skupine ME basketbalistov Nemecko - Španielsko 76:77 v Berlíne 10. septembra 2015. Foto: TASR/AP
Berlín 4. decembra (TASR) - Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier udelil bývalému basketbalistovi Dirkovi Nowitzkému Záslužný rád Spolkovej republiky Nemecko. Podľa agentúry DPA si vyznamenanie zaslúžil za spoločenskú angažovanosť. Niekdajší hráč Dallasu Mavericks je ambasádorom UNICEF.


"Svojimi športovými kvalitami inšpiruje ľudí v komunite, neustále im ukazuje, ako sa môžu stať tými, kým chcú byť," povedal Steinmeier na ceremoniáli v berlínskom zámku Bellevue.

Záslužný rád Spolkovej republiky Nemecko je jediné nemecké vyznamenanie, prepožičiava sa významné činy v politickej, hospodárskej, duchovnej kultúrnej či inej verejnoprospešnej oblasti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Futbaloví agenti zarobili za rok 2019 viac ako 650 miliónov dolárov
<< predchádzajúci článok
Vržina skončil na lavičke Komárna

Nowitzki dostal nemecké vyznamenanie za zásluhy - diskusné fórum čitateľov