Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. novembra 2020

Obvinení z únosu syna trnavského podnikateľa Ladislava Matoviča zostávajú aj naďalej vo väzbeSenát Najvyššieho súdu SR (NS SR) 4T v pondelok zamietol sťažnosť Juraja A. a Nikolu P. proti ich vzatiu do väzby. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa NS SRZdieľať
spis 3 b 676x470 30.11.2020 (Webnoviny.sk) - Senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) 4T v pondelok zamietol sťažnosť Juraja A. a Nikolu P. proti ich vzatiu do väzby. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.


Obvinení sa odvolali voči uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) zo 16. novembra. Obom obvineným bola pondelkovým rozhodnutím NS SR predĺžená lehota trvania väzby do 15. júla 2021.

Obvinení sa podľa polície podieľali na únose syna trnavského podnikateľa Ladislava Matoviča, ktorý je od roku 2005 nezvestný. Po otcovom zmiznutí chcel podľa polície syn prepísať otcov majetok na seba. O pomoc mal pritom požiadať Juraja A. Ten však spolu s obvineným Nikolom P. patrili k zločineckej skupine takáčovcov.

Spolu s vysokopostavenými policajnými funkcionármi sa preto podľa orgánov činných v trestnom konaní pokúsili zmocniť majetku, ktorý po nezvestnom podnikateľovi ostal, tak, že syna podnikateľa odviezli a 11 mesiacov držali na jednom z bratislavských hotelov, kde sa ho o majetky po otcovi pokúsili pripraviť.

Vyšetrovateľ v súvislosti s prípadom vzniesol obvinenie celkovo voči ôsmim osobám pre vydieranie a ublíženie na zdraví v štádiu pokusu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Obvinení z únosu syna trnavského podnikateľa Ladislava Matoviča zostávajú aj naďalej vo väzbe © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kandidáti na člena rady sa zhodovali v názore o chýbajúcej mediálnej gramotnosti na Slovensku
<< predchádzajúci článok
Exriaditeľ NAKA Hraško zostáva vo väzbe, Najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť

Obvinení z únosu syna trnavského podnikateľa Ladislava Matoviča zostávajú aj naďalej vo väzbe - diskusné fórum čitateľov