Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. novembra 2023

Od začiatku vojny medzi Izraelom a Hamasom zomrelo v Pásme Gazy vyše deväťtisíc ľudíOd začiatku vojny medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas zomrelo v Pásme Gazy viac ako 9-tisíc Palestínčanov. Tvrdí to ministerstvo zdravotníctva v Pásme Gazy. O život podľa hovorcu ...Zdieľať
palestinians_israel_02135 676x451 2.11.2023 (SITA.sk) - Od začiatku vojny medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas zomrelo v Pásme Gazy viac ako 9-tisíc Palestínčanov.


Tvrdí to ministerstvo zdravotníctva v Pásme Gazy. O život podľa hovorcu rezortu Ašrafa al-Kidru prišlo 9 061 ľudí, z toho 3 760 bolo mladších ako 18 rokov.

Údaje sa predtým potvrdili


Na strane Izraela zomrelo viac ako 1 400 ľudí. Veľká väčšina sú civilisti, ktorých 7. októbra zabil Hamas pri jeho krvavom útoku na Izrael.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Palestínske ministerstvo zdravotníctva je súčasťou vlády vedenej Hamasom, ale zahŕňa lekárov a štátnych zamestnancov, ktorí nie sú pridružení k tejto skupine.

Jeho údaje o obetiach z predchádzajúcich vojen sa potvrdili pri kontrole OSN, nezávislých vyšetrovaniach a dokonca aj pri izraelských výpočtoch, poukazuje agentúra AP.

Hrozí zdravotná katastrofa


Al-Kidra tiež varoval pred bezprostrednou zdravotnou katastrofou po tom, čo v nemocnici na severe Pásma Gazy prestal fungovať hlavný generátor a ďalšie nemocnice čelia nedostatku paliva a liekov.

Generátor v nemocnici Šifa v meste Gaza, ktorá je najväčšia v oblasti, tiež pravdepodobne čoskoro prestane fungovať.

„Apelujeme na všetky strany, aby zabezpečili bezpečný prechod pre naliehavý tok lekárskej pomoci do Gazy," povedal.Zdroj: SITA.sk - Od začiatku vojny medzi Izraelom a Hamasom zomrelo v Pásme Gazy vyše deväťtisíc ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lotyšsko zakáže premávku autám s ruskými poznávacími značkami, nezaregistrované zhabú a pošlú na Ukrajinu
<< predchádzajúci článok
Izraelská armáda obkľučuje mesto Gaza, hlási náčelník generálneho štábu Halevi