18. februára 2014

Online: Česko - Slovensko 5:3

Slovenskí hokejisti prehrali v utorňajšom zápase o postup do štvrťfinále olympijského hokejového turnaja s Českom 3:5.

Online: Česko - Slovensko 4:3

SOČI 18. februára  - Slovenská hokejová reprezentácia hrá od 18:00 v Šajba aréne zápas o postup do štvrťfinále olympijského hokejového turnaja.

Súperom zverencov trénera Vladimíra Vůjtka sú Česi, ktorá zatiaľ v Soči raz zvíťazili (Lotyšsko - 4:2) a dvakrát prehrali (Švédsko - 2:4, Švajčiarsko 0:1). Slováci zatiaľ pod piatimi kruhmi nebodovali naplno ani raz (USA - 1:7, Slovinsko - 1:3, Rusko - 0:1 po sam. nájazdoch).

Slováci prehrali s Českom 3:5, na turnaji obsadili 11. miesto (18. 2. 2014)
 České médiá a osobnosti o zápase Česko-Slovensko (18. 2. 2014)
 Proti ČR rozhodla tretina, Vůjtek: Keby sme poznali dôvody (18. 2. 2014)
 Ach, tie presilovky, vzdychal Tatar, Jágr vysvetľoval tretiu tretinu (18. 2. 2014)

Program a výsledky hokejového turnaja na ZOH v Soči nájdete ----> v tomto článku.

Tréner Vůjtek nechcel oproti nedeľňajšiemu zápasu meniť zostavu. Jednu zmenu však napokon urobiť musel, pretože pre zranenie v hornej časti tela nemôže hrať Ivan Baranka, dvadsaťosemročného obrancu nahradil René Vydarený. Baranka je už tretím Slovákom, ktorý nemôže hrať pre zdravotné problémy. Prvé stretnutie proti USA nedohral Tomáš Marcinko a otras mozgu vyradil z hra Tomáša Kopeckého.

Česi sa musia zaobísť bez Michala Barinku. Ako informuje web hokej.cz, 29-ročný obranca Vítkovíc má pomliaždeninu v dolnej časti tela. Vo výbere trénera Aloisa Hadamczika chýba aj skúsený útočník Patrik Eliáš, ktorý už prekonal najhoršie následky ochorenia, ale ešte nie je pripravený hrať. Barinka odohral na olympijskom turnaji všetky tri doterajšie stretnutia, dosiahol v nich jeden plusový bod. Eliáš nastúpil dvakrát a má na konte dve "plusky".

Víťaz utorkového súboja medzi Českom a Slovenskom si v stredajšom štvrťfinále zmeria sily s reprezentáciou USA.

Zápas o postup do štvrťfinále - Šajba aréna Boľšoj (Soči)

Česko - Slovensko 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)

06:53 - 1:0 A. Hemský (T. Kaberle, J. Voráček) - presilová hra
07:22 - 2:0 R. Červenka (J. Jágr, T. Plekanec)
17:03 - 3:0 D. Krejčí (T. Kaberle, R. Gudas) - presilová hra
35:41 - 4:0 R. Červenka
38:57 - 4:1 Marián Hossa (A. Sekera, M. Handzuš)
47:20 - 4:2 Marián Hossa (T. Tatar, M. Handzuš)
48:51 - 4:3 T. Surový (A. Sekera, M. Bartovič)
59:21 - 5:3 T. Plekanec (D. Krejčí) - gól do prázdnej bránky v presilovej hre

Vylúčenia:
06:38 Martin Marinčin (SVK) - 2 min. (sekanie)
13:44 Jaromír Jágr (CZE) - 2 min. (podrazenie)
15:18 Tomáš Jurčo (SVK) - 2 min. (sekanie)
23:42 Marián Hossa (SVK) - 2 min. (hákovanie)
26:34 Zdeno Chára (SVK) - 2 min. (podrazenie)
59:07 Andrej Meszároš (SVK) - 2 min. (sekanie)

strely na bránu: 29:32, vylúčenia: 1:5 na 2 min., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Peel (USA), Vinnerborg (Švéd.) - Cameron (Kan.), Suominen (Fín.)

Česko: Pavelec - Židlický, Šmíd, T. Kaberle, Z. Michálek, Gudas, Rozsíval, Krajíček - Jágr, Plekanec, Červenka - M. Michálek, Krejčí, Hemský - Hanzal, Voráček, Erat - Palát, Michael Frolík, Nedvěd
Slovensko: J. Laco - Starosta, Chára, Vydarený, Meszároš, Sekera, Marinčin - Marián Hossa, Handzuš, Tatar - Jurčo, Ölvecký, Záborský - Miklík, Surový, Bartovič - Pánik, Radivojevič, Marcel Hossa

60:00 Je koniec. Slovenskí reprezentanti končia na tomto olympijskom turnaji. Napriek skvelej tretej tretine prehrávame 3:5. 59:41 Duel sa už len dohráva. Je rozhodnuté

59:21
Ján Laco je von z bránky. Kapitán Čechov, Plekanec rozhoduje tento duel gólom do prázdnej bránky.59:20
Za seknutie pôjde na trestnú lavicu Andrej Meszároš.

58:54 Plekanec v brejku. Trafil žŕdku Jána Laca.

58:49 Sekerova strela. puk sa odrazil

58:28Hossa v pásme.

58:00

57:35 Slovenskí diváci kričia "My chceme gól"

56:40 Na strely vyhrávame v tejto tretine 14:6

56:19 Voráček cez Marinčina strieľa, Laco zneškodnil.

55:00 Posledných päť minút tretej tretiny... Záborský ide dopredu

54:19

54:02 Zakázané uvoľnenie. Vrátime sa do útočného pásma.

52:12 Rýchly dynamický hokej. Hra je vyrovnaná a hráme do tela. Toto je hokej na aký sme zvyknutí od našich chlapcov.

51:45

51:00 Tlačíme Čechov v ich obrannom pásme. Diváci kričia šajbu...

50:00 Posledných 10 minút tretej tretiny. Na strely 22:26, sttrieľame viac.

49:22 Prihrávka rukou na strane Čechov. Hra je prerušená.

48:51 Oddychový čas Čechov. Naši sériou troch gólov zdramatizovali zápas.

48:51 Surový dáva gól. Bartovič mu krásne nabil. Pavelec nemal šancu.

48:42 Dobrá Meszárošova strela, Pavelec vyrazil. Útoky sa striedajú na oboch stranách.

47:20 Hossa znižuje na 2:4 !!! Výborná akcia Miša Handzuša a dôraz Maja Hossu pred bránou. Nádej ešte žije.

46:24 Česi v tejto tretine ešte nevystrelili na Laca. Žŕdka sa nepočíta...

46:00 Jurčova strela do stredu bránky. Malá roztržka pred bránou Pavelca.

45:39 Tatar mieša puk v útočnom pásme.

45:09 Hossa v akcii. Získal aspoň buly.

44:25 Žŕdka! Erat napálil na bránu. Mali sme šťastie.

43:37

43:08 Chárova strela a teč Miša Handzuša. Pavelec puk kryje.

42:38 Slovenský tím stiahol hru na tri formácie.

41:22

40:12 Začíname tretiu tretinu útokom Maja Hossu. Obrancovia ich útok znemožnili.

40:00

39:33 Chára v poslednom útoku v tejto tretine.

38:57

38:22 Česi ľahko korčuľujú, sú aktívni, naproti tomu naši staticky si len ťažko vytvárajú šance.

37:28 Naši sú v koncovke bezzubí...

36:35

35:34 Červenka berie puk Sekerovi a ide sám v nájazde na Laca. Po krásnom blafáku zvyšuje na 4:0 pre Čechov.

35:28 Červenka s Jágrom ohrozili Laca.

34:38 Naši nevedia nájsť recept na konsolidovanú českú obranu.

34:03 Dopredu ide Pánik. Kombiuje s Marcelom Hossom, no toho odstaviili obrancovia.

33:05 Na strely 19:14 pre tím Česka.

32:33 Nepresnosti na oboch stranách. Rozohráva Chára.

31:38 Jurčo si nakorčuľoval z druhej vlny. Bránu neohrozil, no máme pásmo.

31:22 Puk na našich hokejkách. Záborský zakladá útok.

30:49 Hemský z protiútoku strieľa priamo na Laca.

30:28

29:46 Marinčin a Hossa v útočnom pásme ohrozili Pavelca.

29:15 Chára už na ľade. Presilovku sme ustáli.

28:42 Bartovič s Miklíkom v prečíslení. Bartovič strieľa rovno na telo Pavelca.

28:12 Záborský s Ölveckým ohrozili českú bránku. Vybojovali vhadzovanie.

27:32 Zatiaľ sme Čechov nepustili do pásma. Marinčin zachytil prihrávku Židlického a okamžite vystrelil na Pavelca, ktorý strelu s prehľadom kryl.

26:38

25:42 Kaberle páli od modrej, Laco kryje.

24:55 Prihrávku Plekanca vystihol Chára a vyhodil puk.

24:17 Česi sa poľahky dostali do nášho pásma a zakladajú útok.

Online: Česko - Slovensko

23:42

23:30 Branko ide dopredu. Chárova strela tečovaná.

22:30 Naši zakladajú útok. Bartovičovi berú puk českí obrancovia.

21:47 Hemský s Michálkom zavarili našej obrane.

21:15 Naši opäť nahadzujú puk na Pavelca. Vydarený vybojoval buly.

20:50 Zdeno Chára ide dopredu, nahodil na Pavelca. Ten s pokojom strelu kryl.

20:13 Červenka hral vysokou hokejkou, hra je prerušená.

20:01 Začala sa druhá tretina. Veríme, že uvidíme aj góly v Pavelcovej sieti.

20:00

19:42 Andrej Meszároš v protiútoku, strieľa na Pavelca. Ten strelu kryje a nedovolí dorážku.

19:28

18:20 Zazákané uvoľnenie. Buly bude v našom obrannom pásme.

17:03 Krejčí páli a dáva gól.Prehrávame 0:3

16:38 Česi v klasickej formácii. Handzuš vyhadzuje. Striedame

16:10 Začína sa česká presilovka. Jágr získal pásmo.

15:33 Bartovič v šanci, nastrelil obrancu Šmída. Hra je prerušená.

15:18

15:02 Česi dobre bránia, nedovoľujú našim utvoriť formáciu.

14:10 Naši získali puk a pásmo.

13:56 Michálek v protiútoku. V oslabení ohrozil Laca, ktorý jeho strelu kryl.

13:43 Jágr ide na trestnú lavicu za podrazenie. Máme šancu na strelenie gólu.

12:43 Záborský a Meszároš v akcii pred Pavelcom. Posunutá bránka.

11.59 Strela od modrej. Rozsíval ohrozil bránka Laca. Buly v obrannom pásme.

10:38

10:02 Záborská strieľa. Pavelec vyrazil.

09:11

07:22 Červenka nám strieľa druhý gól.

06:52
Posledné 2 minúty zápasu. Dáme ten vytúžený gól? Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Slovenska.
Hossa ohrozil Pavelca z buly.
Šmídová strela, Jágr v dorážke. Židlický nedal. Puk prikryl Laco. Nasleduje vhadzovanie v obrannom pásme Slovenska.
Surový dáva gól. Bartovič mu krásne nabil
Jurčova strela do stredu bránky. Malá roztržka pred bránou Pavelca.
Krejčí vyviezol puk do nášho obranného pásma. Česi kombinujú.
Hra sa strieda na oboch stranách.
Skončila sa druhá tretine. Góly v nej strieľali Červenka a na našej strane Marián Hossa. Strely na bránu 21:17.
Marián Hossa strieľa gól. Mišo Handzuš podržal puk za bránou a prihral Hossovi, ktorý sa nemýlil. Znížené 1:4
Marián Hossa minul bránku. Bol tiesnený obrancom.
Erat pred bránkou Laca, naši ho odzbrojili.
Česi kombinujú v našom pásme a získavajú presilovku. Chára sa dopustil podrazenia. Hráme opäť v oslabení.25:53
Majo Hossa je už na ľade. Presilovku Čechov sme ustáli.
Marián Hossa odchádza na trestnú lavicu za útočný faul - hákovanie. Budeme hrať oslabení.
Koniec prvej tretiny.Videli sme tri góly, žiaľ všetky v našej sieti. Česi nás prestrieľali v pomere 13:7
V náznaku šance Surový, minul bránu.18:51
Hra v našom obrannom pásme. Puk poskakoval pred Lacom.
Za seknutie pôjde na trestnú lavicu náš hráč. Tomáš Jurčo si odpyká trest.
Závar pred bránou Laca. Následný protiútok Bartoviča. Hra je prerušená.
Pomer striel na bránu: 7:2
Hemský otvára skóre.

06:38 Presilovka Českého tímu. Na trestnú lavicu si pôjde sadnúť dnešný oslávenec, Martin Marinčin za seknutie.

05:22Michálek nastrelil na Laca. Česi v našom pásme. Jágr pre bránou. Posunutá bránka.

04:43 Bartovič v šanci ohrozil českého brankára.
04:10 Na opačnej strane zblokoval náš kapitán strelu Hemského. Hra je prerušená.

04:42 Jurčo v príležitosti, obracovia zmarili zárodok šance.

03:48 Plekanec strieľa na Laca, strela ide mimo.

02:32 Radivojevičova strela medzi betóny. Buly v našom útočnom pásme.

01:58 Voráček v šanci, Laco likviduje.

01:32 Naši v útočnom pásme.

00:55 Jurčo ide do útoku. Následne je hra prerušená - postavenie mimo hry.

00:00 Tak a je to tu! Začína sa úvodná tretina súboja o postup do štvrťfinále medzi Českou republikou a Slovenskom. Držme palce našim chlapcom.

00:00 Česi dnes nastúpia v bielych dresoch, Slováci vykorčuľujú na ľad v modrých.

00:00 Zápas bude rozhodovať štvorica rozhodcov: Peel Tim (USA)(rozhodoval aj súboj Slovenska so Slovinskom), Vinnerborg Marcus (SWE) - Cameron Lonnie (CAN), Suominen Sakari (FIN).