Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

26. júna 2020

OPATRENIA k organizácii hromadných podujatí platné od 1. júlaZákaz sa nevzťahujena výkon bohoslužieb, prvého svätého prijímania, sviatosti birmovania, pohrebného obradu a sobášneho obradu.Zdieľať
OPATRENIA k organizácii hromadných podujatí platné od 1. júla

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR vydal opatrenia, na základe ktorých sa môžu od 1. júla organizovať hromadné podujatia do 1000 osôb. TASR o tom informoval Marek Eliáš z komunikačného referátu ÚVZ SR.


Pri usporadúvaní hromadných podujatí je potrebné dodržiavať povinnosti, medzi ktoré napríklad patrí, že vstup a pobyt v mieste hromadného podujatia bude umožnený len osobám s prekrytými hornými dýchacími cestami a vykoná sa častá dezinfekcia priestorov, hlavne dotykových plôch, kľučiek, podláh a predmetov. Hygienické zariadenia budú vybavené tekutým mydlom a papierovými utierkami a zabezpečí sa dostatočné vetranie priestorov.

ÚVZ ďalej informuje o potrebe zabezpečiť pri vstupe do budovy oznam o povinnosti, že v prípade vzniku akútneho respiračného ochorenia je osoba povinná zostať v domácej izolácii.

"V prípade sedenia sa odporúča zabezpečiť sedenie s výnimkou osôb žijúcich v jednej domácnosti tak, že medzi obsadenými miestami ostane jedno miesto neobsadené, pričom sekvenciu obsadenia sedadiel odporúčame v radoch alternovať," doplnil ÚVZ.

Organizátor tiež musí byť podľa ÚVZ v každej chvíli schopný preukázať počet osôb aktuálne sa zúčastňujúcich na hromadnom podujatí.

Zákaz o zorganizovaní hromadného podujatia športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy v jednom okamihu v počte nad 1000 osôb sa nevzťahuje na výkon hromadných podujatí s výlučne sediacim obecenstvom, pokiaľ je organizátor schopný zabezpečiť a dodržiavať sedenie tak, že medzi obsadenými miestami ostane jedno miesto neobsadené, pričom sekvenciu obsadenia sedadiel je potrebné v radoch alternovať, alebo to, že obsadenie kapacity priestorov určených pre sediace obecenstvo nebude vyššie ako 50 percent.

Zákaz sa nevzťahuje tiež na výkon bohoslužieb, prvého svätého prijímania, sviatosti birmovania, pohrebného obradu a sobášneho obradu, vrátane ich civilných verzií či na zasadnutia a schôdze štátnych orgánov, orgánov územnej samosprávy a zasadnutia a schôdze, ktoré sa uskutočňujú na základe zákona. V týchto prípadoch však musia byť dodržiavané povinnosti uložené ÚVZ.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Briti ignorujú preventívne opatrenia, počas horúčav zaplavili pláže masy kúpajúcich a slniacich sa ľudí (25. 6. 2020)
 Nárok na pandemické ošetrovné zanikne, školy budú cez letné prázdniny zavreté (25. 6. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 23 nakazených a otestovali ani nie 1000 ľudí (25. 6. 2020)
 USA sú späť na vrchole pandémie, v počte pozitívnych na Covid-19 padajú nové rekordy (24. 6. 2020)
 Matovičova vláda by chcela získavať údaje o ľuďoch, ktorí prišli z nie bezpečných krajín na Covid-19 (24. 6. 2020)
 Briti vymysleli nový typ testu na COVID-19. Je rýchlejší a výsledok odhalí zo slín (24. 6. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 18 nakazených, vyšší denný prírastok sme mali naposledy 23. apríla (24. 6. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudol rovnaký počet vyliečených aj nakazených, za posledný deň urobili 661 testov (23. 6. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku za posledný deň urobili rekordne málo testov (22. 6. 2020)
 Pandémia koronavírusu láme rekordy, za jediný deň vo svete pribudlo vyše 183-tisíc nových prípadov (22. 6. 2020)nasledujúci článok >>
Kollár sa neospravedlní, lebo jeho diplomovka je v poriadku. Titul magister, ale v politike používať nebude
<< predchádzajúci článok
Predkladateľom ide iba o osobné PR, nie o ľudí. Jana Cigániková kritizuje sprísnenie interrupčného zákona

OPATRENIA k organizácii hromadných podujatí platné od 1. júla - diskusné fórum čitateľov