Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. septembra 2005

Opozícia demonštrovala silu - NR SR je zablokovanáOpozícia ukázala svoju silu: podarilo sa jej zablokovať parlament. Jej poslanci sa opakovane neprezentovali, čím NR SR nemohla schváliť program svojej 47. schôdze.Zdieľať
  Predsedajúci Pavol Hrušovský preto rokovanie prerušil, ďalší pokus o jeho otvorenie bude dnes ráno.
Spolu s opozíciou sa včera neprezentovali ani štyria poslanci, zastupujúci ANO - vrátane predsedu strany Pavla Ruska, ktorý sa opäť vrátil do poslaneckých lavíc.
Zablokovanie NR SR sa spomínalo ako jeden z možných postupov opozície. „Dalo sa to očakávať,“ povedal po skončení schôdze Jirko Malchárek z ANO. Predseda poslaneckého klubu SDKÚ Milan Hort predpokladá, že zablokovanie parlamentu nebude trvať dlho, pretože dnes prídu ďalší poslanci, ktorí pre chorobu nemohli byť včera prítomní. „Je priestor na rokovanie do rána,“ dodal. Na rokovanie „s tými, s ktorými sa rokovať dá“ sa spolieha aj podpredseda klubu Roman Vavrík. podľa neho je „odbrzdenie“ parlamentu tiež len otázkou času.
„Dôležité je, ako bude vyzerať výsledok,“ vyhlásil Miroslav Číž zo Smeru. Nevylúčil pritom, že Smer „vymení“ odblokovanie parlamentu za otvorenie otázky predčasných parlamentných volieb. Predsedníčka Slo-
bodného fóra (SF) Zuzana Martináková zopakovala svoju ponuku podporovať vládu za predpokladu jej rekonštrukcie. „Až keď budeme úplne odmietnutí, budeme spolu s opozíciou uvažovať o predčasných parlamentných voľbách,“ dodala.
Jediným opozičným poslancom, ktorý sa prezentoval, bol Bohumil Hanzel zo Smeru, ten však už viac ráz podporil kabinet v rozpore s oficiálnym stanoviskom strany. Naopak, neprezentoval sa nezávislý Ivan Šimko, ktorý zvyčajne hlasuje s koalí-ciou. Koalícii tiež chýbal hlas poslanca Pála Keszegha, ktorý by mal nastúpiť ako náhradník za zosnulého Zsolta Komlóssyho (SMK). Najskôr však musí zložiť poslanecký sľub.
Alena Gottweisová

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Langošovi chýba bezpečnostná previerka!
<< predchádzajúci článok
Z prostitútok Maďari vyškolia manažérky

Opozícia demonštrovala silu - NR SR je zablokovaná - diskusné fórum čitateľov