Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

16. februára 2022

Oscarov budú moderovať tri ženy, organizátori chcú prilákať publikumV poradí 94. ročník udeľovania Oscarov sa bude konať 27. marca. Televízna sledovanosť tohto galavečera v uplynulých rokoch dramaticky klesla.Zdieľať
Oscarov budú moderovať tri ženy, organizátori chcú prilákať publikum

Udeľovanie filmových cien Oscar, ktoré sa koncom marca uskutoční v americkom Los Angeles, budú moderovať tri ženy. Ide o predstaviteľky komediálneho žánru - Wandu Sykesovú, Amy Schumerovú a Reginu Hallovú.


Oznámili to v utorok organizátori podujatia, ktorí sa snažia prilákať väčšie publikum, informuje tlačová agentúra AFP. Pôjde o prvý ročník Oscarov od roku 2018, keď bude mať udeľovanie oficiálneho moderátora, pričom trojicu moderátorov mali Oscary naposledy v roku 1987 a tri ženy nemoderovali túto akciu ešte nikdy.

V poradí 94. ročník udeľovania Oscarov sa bude konať 27. marca. Televízna sledovanosť tohto galavečera v uplynulých rokoch dramaticky klesla.

V roku 2018 naposledy moderoval túto šou americký komik Jimmy Kimmel. Nasledujúci rok vyvolal formát bez konferenciera uznanie, ale ďalšie galavečery boli už kritizované za nedostatok humoru a zamerania pozornosti.

Vlaňajší ročník Oscarov, na ktorom boli ocenené najmä nezávislé umelecké filmy ako napríklad "Krajina nomádov" (víťaz kategórie najlepší film), sledovalo iba približne desať miliónov divákov, čo je oproti roku 2020 pokles o 56 percent.

Tohto roku bude novinkou ocenenie reflektujúce "priazeň fanúšikov", ktorí budú hlasovať prostredníctvom sociálnej siete Twitter. Novú kategóriu vyhlásili po tom, ako sa viacerým filmovým "trhákom" nepodarilo získať nominácie na Oscara v hlavných kategóriách vrátane najlepšieho filmu.

Marcové udeľovanie Cien Akadémie sa zároveň vráti do svojej tradičnej lokality - hollywoodskeho divadla Dolby Theatre. Covidovou pandémiou poznačený oscarový ročník 2021 sa totiž konal na vlakovej stanici v Los Angeles.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Nominácie na Oscara ovládol gotický western Sila psa, desať nominácií má Duna (8. 2. 2022)
 Oscary budú mať tento rok svojho moderátora (12. 1. 2022)
 Oscar 2021 (víťazi, fotografie): Sošky majú aj Anthony Hopkins a Chloé Zhao, Krajina Nomádov je najlepší film (26. 4. 2021)
 Film Šarlatán je nominovaný na Oscara, Správa sa do užšieho výberu neprebojovala (10. 2. 2021)
 Oscar 2020 (víťazi, fotografie): Sošky majú aj Brad Pitt a Renée Zellweger, najviac ich získal Parazit (10. 2. 2020)
 Nominácie na Oscara ovládol Joker, po 10 majú Ír a Vtedy v Hollywoode (13. 1. 2020)
 Pozlátená soška filmového Oscara sa odovzdáva už 90 rokov (16. 5. 2019)
 Oscar Ramiho Maleka vyvolal medzi Egypťanmi vlnu radosti a hrdosti (25. 2. 2019)
 Oscar 2019 (víťazi, fotografie): Sošku má aj Lady Gaga, štyri získal Bohemian Rapsody a najlepší film je Zelená kniha (25. 2. 2019)
 Oscar 2019: nominácie, víťazi, fotografie (25. 2. 2019)nasledujúci článok >>
Vedci zistili vysoké koncentrácie liekov v riekach, vo veľkom množstve bol aj nikotín či kofeín
<< predchádzajúci článok
Herec Alec Baldwin čelí žalobe od rodiny kameramanky, ktorú zastrelil pri nakrúcaní filmu