Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. októbra 2019

Otec premiéra Johnsona sa pridal ku klimatickým demonštrantomOtec britského premiéra Stanley Johnson.Zdieľať
Otec britského premiéra Stanley Johnson. Foto: TASR/AP
Londýn 9. októbra (TASR) - Otec britského premiéra Borisa Johnsona sa v stredu pridal k environmentálnym demonštrantom, ktorí od pondelka protestujú v Londýne za ochranu klímy. Premiér Johnson pritom účastníkov týchto protestov vyzval, aby si zbalili svoje marihuanou páchnuce stany a z britskej metropoly odišli. Informuje o tom agentúra AP.


Borisov otec Stanley Johnson povedal aktivistom z hnutia Extinction Rebellion (Vzbura proti vyhynutiu), ktoré tieto protesty organizuje, že "správne zmýšľali", keď sa rozhodli žiadať o znižovanie emisií skleníkových plynov za účelom dosiahnutia tzv. uhlíkovej neutrality.

Uviedol tiež, že environmentálne hnutie je "nesmierne dôležité" a dodal, že je mu "úplne jasné, že v otázke klimatickej zmeny sme postupovali až príliš pomaly".

Na protestoch v Londýne, ktoré sú súčasťou celosvetových klimatických demonštrácii, zatkli od pondelka už vyše 500 ľudí.

Samotný premiér Johnson nazval v utorok klimatických demonštrantov "neprispôsobivými" živlami, ktorí by si mali zbaliť svoje "marihuanou páchnuce bivaky" a z Londýna odísť.

Jeho otec Stanley, niekdajší europoslanec za britských konzervatívcov, na to reagoval slovami, že je na takéto "označenie" hrdý.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zmenu nečakajte, aj štvrtok bude oblačný s teplotami okolo 15 stupňov
<< predchádzajúci článok
Netanjahu: Streľba v Halle svedčí o narastajúcom antisemizme

Otec premiéra Johnsona sa pridal ku klimatickým demonštrantom - diskusné fórum čitateľov