Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. októbra 2006

Ozbrojené zložky verné hnutiu Fatah zablokovali cesty a uliceDesiatky príslušníkov palestínskych bezpečnostných zložiek verných prezidentovi Mahmúdovi Abbásovi a jeho politickej strane Fatah zablokovali v sobotu hlavnú cestu do mesta Gaza na protest proti ...Zdieľať

GAZA 21. októbra (WEBNOVINY) - Desiatky príslušníkov palestínskych bezpečnostných zložiek verných prezidentovi Mahmúdovi Abbásovi a jeho politickej strane Fatah zablokovali v sobotu hlavnú cestu do mesta Gaza na protest proti nevyplácaniu výplat. Informovali svedkovia. Členovia prezidentskej jednotky Force 17 postavili v sobotu na dopravných uzloch v meste Gaza barikády a zapálili pneumatiky, uviedol spravodajca agentúry AFP. Podľa jedného z protestujúcich ich cieľom je zablokovať všetky ulice v meste.

Približne 160 000 zamestnancov Palestínskej samosprávy nedostáva svoje výplaty v celej výške odvtedy, ako Európska únia a Spojené štáty zmrazili priamu finančnú pomoc Palestíne v reakcii na novú palestínsku vládu hnutia Hamas, ktoré sa dostalo k moci v marci tohto roku. Radikálny Hamas, ktorý vyhral januárové voľby odmieta uznať existenciu Izraela, vzdať sa násilia a dodržiavať mierové dohody podpísané predchádzajúcimi palestínskymi vládami. Väčšina štátnych zamestnancov vrátane učiteľov je v štrajkovej pohotovosti s otvoreným koncom od 2. septembra.

SITA,AFP,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Strana SMK je znepokojená vládnutím premiéra Fica
<< predchádzajúci článok
SR dostalo ponuku obsadiť post veliteľa misie na Golane

Ozbrojené zložky verné hnutiu Fatah zablokovali cesty a ulice - diskusné fórum čitateľov