Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

09. júla 2021

Pandy už v Číne nepatria medzi ohrozené živočíchy, zachránilo ich dlhodobé úsilie ochranárovPandy už nepatria medzi ohrozené živočíšne druhy. Podľa čínskych úradov sú však naďalej klasifikované ako zraniteľné. Informoval o tom spravodajský portál BBC. Preklasifikovanie pánd prišlo ...Zdieľať
germany_zoo_45772 11f0e48c42c14adeba85c66c06778854 676x415 9.7.2021  - Pandy už nepatria medzi ohrozené živočíšne druhy. Podľa čínskych úradov sú však naďalej klasifikované ako zraniteľné. Informoval o tom spravodajský portál BBC.


Preklasifikovanie pánd prišlo po tom, ako ich počet vo voľnej prírode dosiahol hranicu 1800 jedincov. Odborníci tvrdia, že v najľudnatejšej krajine sveta dokázali zachrániť svoje ikonické zviera vďaka dlhodobému úsiliu ochranárov vrátane rozširovania biotopov a opätovnej výsadby bambusových lesov. Práve bambus tvorí u pánd asi 99 % ich potravy.

Pandy sú v Číne považované za národný poklad. Nová klasifikácia prichádza roky po tom, čo Medzinárodná únia na ochranu prírody a prírodných zdrojov (IUCN) už zviera vyradila zo zoznamu ohrozených druhov a v roku 2016 ho označila ako „zraniteľné“. V tom čase však čínski úradníci toto rozhodnutie spochybnili.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pandy už v Číne nepatria medzi ohrozené živočíchy, zachránilo ich dlhodobé úsilie ochranárov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odlesňovanie v Amazónii dosiahlo v júni nový rekord
<< predchádzajúci článok
Folklórna Bystrica ponúkne pestrý štvordňový program