Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. júna 2022

Parlament prelomil veto, schválil Matovičovu protiinflačnú pomoc v pôvodnom zneníSuma daňového bonusu sa upraví v závislosti od dosiahnutého veku dieťaťa.Zdieľať
bp_0085 676x451 22.6.2022 Národná rada (NR) SR v stredu prelomila veto prezidentky SR Zuzany Čaputovej v prípade zákona o financovaní voľného času dieťaťa. Zákon schválilo plénum v pôvodnom znení a odmietlo pripomienky hlavy štátu.

Na voľnočasové aktivity tak dostanú deti od päť do 18 rokov každý mesiac 60 eur. Ministerstvo školstva a rezort kultúry majú ustanoviť zoznam voľnočasových aktivít, na financovanie ktorých možno použiť príspevok. Registre by mali vzniknúť do 1. januára budúceho roka.

Suma daňového bonusu sa upraví v závislosti od dosiahnutého veku dieťaťa. Daňový bonus na vyživované dieťa, ktoré nedovŕšilo 15 rokov veku, sa zvýši zo súčasných 43,60 (respektíve 47,14) eura na 70 eur a od januára 2023 na sumu 100 eur. Daňový bonus na vyživované dieťa po dovŕšení 15 rokov veku (15 až 25 - ak sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom) sa zvýši zo súčasných 23,27 eura na 40 eur, pričom od januára 2023 vzrastie na sumu 50 eur.
 

Na snímke tabuľa s výsledkom hasovania financovania voľného času dieťaťa, ktoré poslanci NR SR schválili aj po vrátení prezidentkou 22. júna 2022 v Bratislave.

Foto: TASR - Martin Baumann

 


Od júla tohto roka sa zároveň zvýši prídavok na dieťa na sumu 30 eur mesačne a od januára 2023 na 40 eur mesačne. Ďalej sa vzhľadom na zvýšenie sumy prídavku na dieťa zruší jednorazové zvýšenie prídavku na dieťa pri prvom nástupe dieťaťa do prvého ročníka základnej školy. V roku 2022 a v roku 2023 sa neuplatní valorizačný mechanizmus. Upravil sa aj systém vyplácania prídavku na dieťa. Ak dieťa nebude chodiť do školy, výška prídavku bude len polovičná.

Naživo: Rokovanie parlamentu

 Zdroj: Webnoviny.sk - Poslanci budú opäť hlasovať o Matovičovom balíčku. Prelomia veto prezidentky Čaputovej? (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Putin údajne chystá výmenu Dvornikova, nadmerne pije a má nedostatok dôvery
<< predchádzajúci článok
Ukrajinská ekonomika sa postupne zotavuje, zviecha sa aj gastrosektor