Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. decembra 2010

Pediatria popradskej nemocnice získala štatút kliniky



Pediatrické oddelenie Nemocnice Poprad, a.s. má od uplynulého týždňa štatút IV. Kliniky pre deti a dorast Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave. Vedením kliniky ...



Zdieľať
bez nazvu Foto: Ilustračné foto SITA POPRAD 4. decembra (WEBNOVINY) – Pediatrické oddelenie Nemocnice Poprad, a.s. má od uplynulého týždňa štatút IV. Kliniky pre deti a dorast Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave. Vedením kliniky bol poverený Vladimír Pohanka. Dekrét o zriadení kliniky pre deti a dorast odovzdal riaditeľovi nemocnice Jozefovi Tekáčovi dekan Lekárskej fakulty SZU Tibor Šagát. Zriadenie kliniky „posúva nemocnicu do iného svetla, zvyšuje sa prestíž našej nemocnice a do budúcna sa zvyšuje aj personálna kvalita a kvalita poskytovanej zdravotnej starostlivosti,“ uviedol pre médiá riaditeľ nemocnie Jozef Tekáč. V súvislosti so zriadením klinky pre deti a dorast bude nemocnica musieť doplniť pediatrické oddelenie niektorými prístrojmi, zázemie pre výučbu a modernizovať ubytovacie kapacity.


Podľa dekana Lekárskej fakulty SZU Tibora Šagáta vzdelávanie musí byť dostupné v regiónoch, a „ak sú v regióne ľudia, ktorí vedia odovzdať vedomosti, tak by bolo veľmi zlé, keby sme to nevyužili.“ Popradská nemocnica bola podľa Šagáta vybratá aj preto, lebo na Slovensku nie je až toľko ľudí, ktorí vedia robiť pedagogiku. „Minimálne pediatria v tejto nemocnici má dlhodobú tradíciu veľmi kvalitného oddelenia,“ uviedol Šagát. Odborníkov z popradskej nemocnice plánuje vedenie univerzity zapojiť aj do výskumov.

Podľa primárky detského oddelenia popradskej nemocnie Beáty Šoltýsovej zriadenie kliniky pre deti a dorast je len začiatok. „Je to o tom, ako vybudovať kreatívny tím ľudí, zapálených a odhodlaných vychovávať ľudí s predstavou, že kvalitu pocíti v prvom rade pacient,“ uviedla Šoltýsová.

Súčasťou detského oddelenia Nemocnice Poprad, a.s. je novorodenecké oddelenie, oddelenie patologických novorodencov, oddelenia batoliat, dojčiat a školských detí a detskú Jednotku intenzívnej starostlivosti. K detskému oddeleniu je pričlenená aj detská poliklinika. Ročne je na oddelení hospitalizovaných okolo 2 000 detských pacientov, ďalších 6 000 liečia ambulantne.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Počet chrípkových ochorení v Trenčíne mierne rastie
<< predchádzajúci článok
Bomby v Bagdade zabili najmenej 17 ľudí

Pediatria popradskej nemocnice získala štatút kliniky - diskusné fórum čitateľov