Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. júna 2024

Pellegriniho inaugurácia sa blíži. Ako bude vyzerať jeho program?Nového slovenského prezidenta Petra Pellegriniho čaká počas inauguračného dňa, v sobotu ...Zdieľať
6645ee9d441ff292331757 676x451 13.6.2024 (SITA.sk) - Nového slovenského prezidenta Petra Pellegriniho čaká počas inauguračného dňa, v sobotu 15. júna, prevzatie paláca i slávnostná bohoslužba. Ako informovali z Kancelárie Národnej rady SR, program novej hlavy štátu sa začne krátko predpoludním, a to slávnostnou schôdzu Národnej rady SR.


Pellegriniho po nej čaká krátka prehliadka jednotiek Ozbrojených síl SR, po ktorej sa odoberie do Katedrály sv. Martina. Tam sa o pol druhej popoludní začne slávnostná bohoslužba slova Te deum.

Po skončení bohoslužby budú ďalšie kroky Pellegriniho smerovať do Prezidentského paláca, ktorý si prevezme, a tiež sa rozlúči s odchádzajúcou prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Na nádvorí paláca absolvuje i prehliadku Čestnej stráže prezidenta SR, po ktorej bude nasledovať slávnostný obed na pozvanie prezidenta.

V neskorých popoludňajších hodinách nový prezident položí veniec k Pamätníku generála M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji, a neskôr aj k Pamätníku Brána slobody na Devíne. Inauguračný deň bude zavŕšený slávnostnou recepciou na Bratislavskom hrade.


Zdroj: SITA.sk - Pellegriniho inaugurácia sa blíži. Ako bude vyzerať jeho program? © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kaliňák klame a oklamal aj ombudsmana. Naď ukázal dokumenty, ktoré oprávňovali vládu darovať stíhačky Ukrajine (video)
<< predchádzajúci článok
Inšpekcia obvinila policajta, ktorý bezdôvodne napadol dvoch ľudí. Jednému dokonca zlomil hornú čeľusť