Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

04. septembra 2021

Peter Lipa uvádza live koncert albumu Večerný hosťAlbum Večerný hosť vyšiel v novembri minulého roka. Skladateľ David Rotter zhudobnil 16 básní významného slovenského básnika Milana Rúfusa v interpretácii speváka Petra Lipu.Zdieľať
Peter Lipa uvádza live koncert albumu Večerný hosť

Peter Lipa uvedie na dvoch vystúpeniach koncertné prevedenie albumu Večerný hosť, ktorý bude poctou básnikovi Milanovi Rúfusovi. Live verzia albumu Večerný hosť sa uskutoční 15. septembra v bratislavskom Ateliéri Babylon a 16. septembra v klube Blue Note, Nové Mesto nad Váhom. TASR informovala PR manažérka Katarína Ovseníková.


Album Večerný hosť vyšiel v novembri minulého roka. Skladateľ David Rotter zhudobnil 16 básní významného slovenského básnika Milana Rúfusa v interpretácii speváka Petra Lipu. Prílohou albumu je aj obsiahly 36-stránkový booklet, ilustrovaný kresbami Mareka Ormandíka.

Hlasom básnika na albume je Peter Lipa. Ten dostal hotovú hudbu, ku ktorej hľadal interpretačný kľúč. Našiel ho v Rúfusovom triezvom pohľade na život, v nachádzaní krásy v každodenných maličkostiach a v úprimnom písaní o odchode z tohto sveta. Všetky aranžmány boli koncipované tak, aby vyznel nielen obsah básní, ale aj forma ich prednesu.

Uchopenie básnického textu bolo pre Lipu niečím novým, slová a obsah ho oslovili, rezonovali s jeho vnútornými pocitmi. Rotterove melódie a postupy vníma ako obohacujúce stretnutia s iným hudobným zameraním a svetom.

„Zabudol som na to, že poézia vlastne nie je mojím koníčkom, ale tie slová a vety zoradené do krásnych a múdrych rýmov hovoria o pocitoch, ktorým rozumiem a obdivujem spôsob, ako ich básnik vyjadril. V Davidovi som objavil skúseného kolegu muzikanta a autora mnohých diel, ktoré som predtým nepoznal. Jeho hudobný svet má vlastné cesty. Tie melódie a postupy sú pre mňa nové a ja mám objavovanie v hudbe rád,“ uviedol pre médiá Lipa.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Muránskej planine žije aj málo známy druh netopiera raniak obrovský
<< predchádzajúci článok
Košické divadlo je svetový unikát, počas pandémie naštudovalo desať nových titulov

Peter Lipa uvádza live koncert albumu Večerný hosť - diskusné fórum čitateľov