Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. januára 2009

Peugeot nebude vyrábať už siedmy deňTrnavský závod PSA Peugeot Citroën Slovakia nebude kvôli obmedzeniu dodávok plynu vyrábať už siedmy deň. Ako ďalej pre agentúru SITA povedal hovorca automobilky Peter Švec, produkciu totiž ...Zdieľať
BRATISLAVA 16. januára (WEBNOVINY) - Trnavský závod PSA Peugeot Citroën Slovakia nebude kvôli obmedzeniu dodávok plynu vyrábať už siedmy deň. Ako ďalej pre agentúru SITA povedal hovorca automobilky Peter Švec, produkciu totiž neobnovia ani v piatok. "Týka sa to tak rannej ako aj popoludňajšej smeny," dodal. Žilinská Kia Motors Slovakia avizovala obnovenie svojej výroby najskôr na budúci týždeň už vo štvrtok večer. Obe spoločnosti prerušili svoju produkciu ešte 8. januára. Volkswagen Slovakia začal napriek problémom s plynom tohtoročnú prevádzkou podľa plánov v pondelok ráno.


Dodávky zemného plynu z Ruskej federácie na Slovensko neboli stále obnovené a Slovensko je tak bez dodávok plynu už desiaty deň. Pri odbere zemného plynu trvá naďalej stav núdze, pre priemyselných odberateľov platí obmedzujúci odberový stupeň číslo osem, pre vykurovanie základná vykurovacia krivka č. 1 bez obmedzenia odberu plynu. Plynári očakávajú, že obmedzujúci odberový stupeň bude pre veľkoodberateľov platiť aj v sobotu 17. januára 2009. Premiér Robert Fico v stredu o tomto stave rokoval v Kyjeve a v Moskve s predsedami vlád oboch krajín, ako aj s vedením plynárenského koncernu Gazprom. Rusko pritom pozvalo európske krajiny, ktoré sú zasiahnuté plynovou krízou, na sobotňajšie rokovanie do Moskvy.

Závod PSA Peugeot Citroën v Trnave je technologicky najmodernejším výrobným centrom skupiny PSA. Strategická investícia dosiahla 700 mil. eur. V súčasnosti produkuje trnavský závod približne 850 automobilov denne. Kia Motors Slovakia začala so sériovou výrobou v decembri 2006. Denná produkcia automobilky sa pohybuje asi na úrovni 700 vozidiel. Volkswagen Slovakia vyrába v slovenskom závode Touareg, Audi Q7, časť vozidiel Porsche Cayenne a Škodu Octavia. Okrem automobilky v Bratislave pôsobí nemecká automobilka aj v Martine, kde má závod na výrobu prevodoviek a komponentov do prevodoviek a v Košiciach, kde má prevádzku, v ktorej sa pripravujú autá na export do Ruska.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podmienky na lyžovanie stále veľmi dobré
<< predchádzajúci článok
Zimbabwe vydá 100-biliónovú bankovku