Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. apríla 2019

Piatich zranených si vyžiadal výbuch a požiar domu v českom FrenštáteIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR Michal Svítok
Praha 14. apríla (TASR) - Piatich zranených si vyžiadal nočný výbuch a následný požiar dvojpodlažnej budovy v českom meste Frenštát pod Radhoštěm. Troch ľudí hasiči zachránili zo strechy. Prípad preverujú aj policajti, tí spolu s hasičmi vyšetrujú, čo bolo príčinou výbuchu a následného požiaru. Informoval o tom v nedeľu spravodajský server Novinky.cz.


Policajná hovorkyňa Pavla Jiroušková uviedla, že požiar zasiahol objekt mestskej tržnice, v ktorom sa nachádza aj byt. Prvotná informácia o výbuchu zábavnej pyrotechniky sa podľa nej nepotvrdila.

O výbuchu s požiarom sa hasiči dozvedeli štvrť hodiny po sobotňajšej 23. hodine. Na miesto vyrazilo niekoľko profesionálnych a dobrovoľných jednotiek.

"Traja ľudia zo zasiahnutej budovy utiekli na strechu vedľajšieho objektu, odkiaľ ich po rebríkoch zachránili hasiči. Bolo medzi nimi aj jedno dieťa. Ďalších desať osôb dom opustilo," opísal situáciu zástupca hovorcu moravskosliezskych hasičov Jakub Kozák. Podľa neho zasiahli plamene prízemnú časť budovy s predajnými priestormi, dym sa dostal do druhého obytného podlažia.

Záchranári pomohli celkovo piatim ľuďom. "Jeden muž bol iba prehliadnutý zasahujúcim lekárom, ale jeho ošetrenie nebolo potrebné. Ďalšie štyri osoby transportovali sanitné vozidlá do nemocnice v Novom Jičíne. Všetky boli pri vedomí a mimo ohrozenia života. Muž a žena stredného veku utrpeli stredne závažné, viacpočetné poranenia v oblasti horných a dolných končatín. Po ošetrení boli vydaní na chirurgickú ambulanciu. Mladá žena a päťročný chlapec boli v rámci vylúčenia zdravotných ťažkostí prepravení na internú a detskú ambulanciu," informoval hovorca moravskosliezskych záchranárov Lukáš Humpl.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pamätník Ľ. Štúra v Štúrove sa po vyše troch rokoch stane realitou
<< predchádzajúci článok
D. Saková: Každý únik informácií marí vyšetrovanie

Piatich zranených si vyžiadal výbuch a požiar domu v českom Frenštáte - diskusné fórum čitateľov