Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

11. februára 2020

Pitbuly dostali v Denveri zelenú, ale majitelia musia nahlásiť každé uhryznutie či útek


Tagy: pes pitbuly

V americkom Denveri po 30 rokoch zrušili zákon zakazujúci vlastniť pitbula. Mestské zastupiteľstvo o tom rozhodlo v pondelok v pomere hlasov 7 : 4. Záujemcovia si môžu zaregistrovať svojho psa na Denver Animal ...Zdieľať
gettyimages 1146728312 676x452 11.2.2020  - V americkom Denveri po 30 rokoch zrušili zákon zakazujúci vlastniť pitbula. Mestské zastupiteľstvo o tom rozhodlo v pondelok v pomere hlasov 7 : 4. Záujemcovia si môžu zaregistrovať svojho psa na Denver Animal Protection (DAP) a požiadať o licenciu na jeho chov.


Budú musieť uviesť meno a adresu psa a tiež kontakty na dve osoby, ďalej tiež bude potrebné predložiť doklad o začipovaní, očkovaní či kastrácii. Za každého psa musia platiť ročný poplatok.

Majitelia budú musieť upozorniť DAP na prípadný útek psa, uhryznutie človeka alebo úmrtie zvieraťa. V každej domácnosti môžu byť najviac dva pitbuly.

Ak zákon schváli starosta Michael Hancock, vstúpi do platnosti o 90 dní. V prípade, že do troch rokov nenastane žiadne porušenie pravidiel zakotvených v zákone, majiteľ pitbula dostane rovnaké povolenie na chov, aké platí v meste pre hociktoré iné plemeno.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pitbuly dostali v Denveri zelenú, ale majitelia musia nahlásiť každé uhryznutie či útek © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: pes pitbuly
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Slovenskom krase opäť sčítavali netopiere. Objavili 26 ročného netopiera
<< predchádzajúci článok
Zomrel Pavel Vilikovský, slovenský spisovateľ sa dožil 78 rokov

Pitbuly dostali v Denveri zelenú, ale majitelia musia nahlásiť každé uhryznutie či útek - diskusné fórum čitateľov