Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

09. februára 2020

Štyri vzácne gorily zabil blesk, ich telá našli v Národnom parku MgahingaBlesk zabil v Ugande štyri vzácne gorily východné horské (Gorilla beringei beringei). Medzi nimi boli tri samice, jedna z nich tehotná, a mladý samec. Ich telá našli v Národnom parku ...Zdieľať
gorila 676x407 9.2.2020  - Blesk zabil v Ugande štyri vzácne gorily východné horské (Gorilla beringei beringei). Medzi nimi boli tri samice, jedna z nich tehotná, a mladý samec. Ich telá našli v Národnom parku Mgahinga.


Uhynuté jedince patrili do 17-člennej skupiny, ktorá prišla do krajiny minulý rok z Rwandy. "Je to veľmi smutné. Potenciál týchto troch samíc pre celkovú populáciu bol obrovský," uviedol zástupca organizácie Greater Virunga Transboundary Collaboration (GVTC) Andrew Seguya a dodal, že zvyšných 13 členov skupiny našli a sú v poriadku.

V súčasnosti robia testy, ktoré by mali potvrdiť presnú príčinu úmrtia goríl. Výsledky budú známe do troch týždňov. Na svete žije približne tisíc goríl východných horských.


Zdroj: Webnoviny.sk - Štyri vzácne gorily zabil blesk, ich telá našli v Národnom parku Mgahinga © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Brat si kvôli chorej sestre necháva narásť dlhé vlasy, aby jej z nich dal vyrobiť parochňu
<< predchádzajúci článok
Spln 2020: Pozrite si fázy mesiaca a spln v roku 2020