03. októbra 2018

Plzeň so Slovákmi podľahla AS Rím, Real Madrid nestačil na CSKA Moskva

Futbalista AS Rím Lorenzo Pellegrini (vpravo) a hráč Viktorie Plzeň Slovák Patrik Hrošovský bojujú o loptu v zápase 2. kola G-skupiny Ligy majstrov AS Rím - Viktoria Plzeň v Ríme 2. októbra 2018. Foto: TASR/AP
Bratislava 2. októbra (TASR) - Futbalisti Realu Madrid prekvapujúco prehrali v utorňajšom stretnutí 2. kola G-skupiny Ligy majstrov na pôde CSKA Moskva 0:1. Trojnásobný obhajca trofeje zaostával od druhej minúty po presnom zásahu Nikolu Vlašiča, na ktorý napriek drvivej prevahe nenašiel odpoveď. V piatej minúte nadstaveného času spálil tutovku "bieleho baletu" Varane, domáci už bez vylúčeného brankára Akinfejeva cenné víťazstvo udržali.

AS Rím si na Olympijskom štadióne poradil s Viktoriou Plzeň vysoko 5:0 aj vďaka hetriku Edina Džeka. V drese českého šampióna sa predstavili traja slovenskí legionári - brankár Matúš Kozáčik a stredopoliari Roman Procházka s Patrikom Hrošovským. Na čele tabuľky je so štyrmi bodmi ruský klub, Real a AS ich získali tri, Plzeň jeden.

Juventus Turín zvíťazil nad Young Boys Bern 3:0, hetrikom sa blysol argentínsky útočník Paulo Dybala. Deviatimi nepretržitými víťazstvami v úvode novej sezóny vytvorili zverenci trénera Massimiliana Allegriho nový klubový rekord, okrem dvoch triumfov v LM ich zdobí aj sedemzápasová trojbodová šnúra v Serii A.

Juventus nastúpil bez potrestaného Cristiana Ronalda, ale jeho ofenzívna sila tým neutrpela. Už v 5. minúte po dlhom pase Bonucciho rozvlnil sieť volejom Dybala a ten istý hráč v 33. minúte zdvojnásobil náskok. Po prestávke Dybala skompletizoval hetrik a "Stará dáma" sa so šiestimi bodmi a skóre 5:0 usadila na čele tabuľky. Druhý zápas H-skupiny Manchester United - FC Valencia sa začal s päťminútovým oneskorením pre zápchy v okolí štadióna Old Trafford. "Červení diabli" zvierali súpera, ktorému však nedokázali streliť gól a duel sa skončil nerozhodne 0:0.

V F-skupine šokoval Hoffenheim favorizovaného anglického šampióna Manchester City gólom Belfodila v prvej minúte, na ktorý však hostia našli rýchlu odpoveď a v 8. minúte Agüero po nedôraze obrany Hoffenheimu vyrovnal. Sterling sa po štvrťhodine rútil na brankára, ktorý mu nohou zmaril gólovú radosť a neujali sa ani tri šance Agüera.

Zverenci Pepa Guardiolu potrebovali po domácej prehre 1:2 s Lyonom zabrať. Po zmene strán kontrolovali hru, ale vytúžený gól dlho neprichádzal. V 73. minúte domáci brankár Baumann zasiahol v pokutovom území prenikajúceho Saneho, ale hlavný rozhodca Skomina neodpískal jedenástku. V 87. minúte bol spasiteľom City striedajúci Silva, ktorý využil zaváhanie Poscha a rozhodol o výhre hostí 2:1. V ďalšom stretnutí "efka" Olympique Lyon remizoval so Šachtarom Doneck 2:2, keď zmazal dvojgólové manko. So štyrmi bodmi je Lyon na čele skupiny.

Bayern Mníchov v domácom súboji E-skupiny iba remizoval 1:1 s Ajaxom Amsterdam. Benfica Lisabon viedla na ihrisku AEK Atény 2:0, v závere prvého polčasu však videl červenú kartu Dias a grécky tím početnú výhodu zužitkoval. Dvomi gólmi Klonaridisa sa mu podarilo vyrovnať, ale v 74. minúte rozhodol o výhre Benficy "žolík" Semedo.

2. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov 2018/2019

E-skupina:

AEK Atény - Benfica Lisabon 2:3 (0:2)

Góly: 53. a 63. Klonaridis - 6. Seferovič, 15. Grimaldo, 74. Semedo. ČK: 45.+4 Dias (Benfica) po 2. ŽK. Rozhodca: Grinfeld (Izr.)

Bayern Mníchov - Ajax Amsterdam 1:1 (1:1)

Góly: 4. Hummels - 22. Mazraoui. Rozhodca: Královec (ČR)

tabuľka:

1. Ajax Amsterdam 2 1 1 0 4:1 4

2. Bayern Mníchov 2 1 1 0 3:1 4

3. Benfica Lisabon 2 1 0 1 3:4 3

4. AEK Atény 2 0 0 2 2:6 0

F-skupina:

TSG 1899 Hoffenheim - Manchester City 1:2 (1:1)

Góly: 1. Belfodil - 8. Agüero, 87. Silva. Rozhodca: Skomina (Slov.)

Olympique Lyon - Šachtar Doneck 2:2 (0:1)

Góly: 70. Dembele, 72. Dubois - 44. a 55. Moraes. Rozhodca: Treimanis (Lot.)

CSKA Moskva - Real Madrid 1:0 (1:0)

Gól: 2. Vlašič, ČK: 90.+6 Akinfejev (CSKA) po 2. ŽK. Rozhodca: Hategan (Rum.)

AS Rím - Viktoria Plzeň 5:0 (2:0)

Góly: 3., 40. a 90.+2 Džeko, 64. Ünder, 73. Kluivert. Rozhodca: Raczkowski (Poľ.)

/M. Kozáčik odchytal celý zápas, R. Procházka a P. Hrošovský (všetci Plzeň) odohrali celý zápas/

tabuľka:

1. CSKA Moskva 2 1 1 0 3:2 4

2. Real Madrid 2 1 0 1 3:1 3

3. AS Rím 2 1 0 1 5:3 3

4. Viktoria Plzeň 2 0 1 1 2:7 1

H-skupina:

Juventus Turín - Young Boys Bern 3:0 (2:0)

Góly: 5., 33. a 69. Dybala. ČK: 78. Camara (YB Bern) po 2. ŽK. Rozhodca: Karasev (Rus.)

Manchester United - FC Valencia 0:0

Rozhodca: Vinčič (Slov.)