Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

06. septembra 2020

Po dvoch dňoch sa z obežnej dráhy úspešne vrátila čínska znovu použiteľná vesmírna loďPrvá čínska vesmírna loď na opakované použitie sa v nedeľu vrátila na Zem po dvoch dňoch na obežnej dráhe. Podľa oficiálnej tlačovej agentúry Sin-chua stroj pristál podľa plánov v kozmodróme ...Zdieľať
space_station 8bed26ca89aa4adcaf9abcad3fb11aba 676x411 6.9.2020  - Prvá čínska vesmírna loď na opakované použitie sa v nedeľu vrátila na Zem po dvoch dňoch na obežnej dráhe. Podľa oficiálnej tlačovej agentúry Sin-chua stroj pristál podľa plánov v kozmodróme Ťiou-čchüan. Odtiaľ tiež nosná raketa Čchang-čeng (Dlhý pochod) 2F v piatok vyniesla loď do vesmíru.


Vesmírny program o stroji zverejnil málo podrobností. Štátne médiá dosiaľ nepublikovali žiadne jeho fotografie. Tvar a veľkosť vesmírnej lode sú tiež neznáme.

Let "predstavuje dôležitý prelom vo výskume našej krajiny zameranom na opakovane použiteľné kozmické lode", ktorý sľubuje "pohodlnejší a lacnejší spôsob" ako ísť do vesmíru, informovala Sin-chua.

Čína má ambiciózny vesmírny program. V roku 2003 vyslala na obežnú dráhu prvého astronauta a neskôr tam poslala aj vesmírnu stanicu. Vlani sa stala prvou krajinou, ktorá pristála s roverom na odvrátenej strane Mesiaca. Tento rok zase úspešne poslala ďalší rover na Mars.


Zdroj: Webnoviny.sk - Po dvoch dňoch sa z obežnej dráhy úspešne vrátila čínska znovu použiteľná vesmírna loď © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
20. ročník OTO: Cenu Absolútny OTO získal M. Hudák, do Siene slávy vstúpil J. Mojto
<< predchádzajúci článok
Na prežitie kreatívneho priemyslu je potrebná ďalšia finančná pomoc, hovorí Norbert Molnár

Po dvoch dňoch sa z obežnej dráhy úspešne vrátila čínska znovu použiteľná vesmírna loď - diskusné fórum čitateľov