Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. januára 2006

Po takmer troch rokoch našli ukradnutú sochuRakúska polícia v sobotu našla vzácnu sochu zo 16. storočia, ktorú v máji 2003 ukradli z viedenského Múzea histórie umenia. Informovalo o tom tamojšie ministerstvo vnútra. Dielo La Saliera ...Zdieľať

VIEDEŇ 22. januára (WN/SITA/AFP) - Rakúska polícia v sobotu našla vzácnu sochu zo 16. storočia, ktorú v máji 2003 ukradli z viedenského Múzea histórie umenia. Informovalo o tom tamojšie ministerstvo vnútra. Dielo La Saliera talianskeho majstra Benvenuta Celliniho ohodnotené na 50 miliónov eur (1,87 miliardy Sk) ležalo v škatuli zakopanej v lese pri meste Zwettl na severe krajiny, uviedla rakúska tlačová agentúra APA. Potom, ako v piatok zverejnili podrobnosti prípadu a podobizeň jedného z podozrivých, sa hľadaný muž v ten istý deň sám dostavil na policajnú stanicu.

"Experti pre ministra vnútra potvrdili pravosť umeleckého diela, ktoré našli dnes popoludní v škatuli v oblasti Waldviertel," povedal hovorca ministerstva Johannes Rauch. Dodal, že v súvislosti s najzávažnejšou lúpežou v rakúskej histórii polícia zadržala jedného muža. Ten sa vyšetrovacím orgánom podľa všetkého vydal dobrovoľne, potom ako ho po zverejnení fotografie spoznali známi. Polícia v piatok uviedla, že páchatelia za vydanie diela v októbri žiadali 10 miliónov eur (približne 375 miliónov Sk).


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Nepále pokračujú v protestoch proti autoritárskemu kráľovi
<< predchádzajúci článok
Poľsko zasiahla vlna extrémne chladného počasia

Po takmer troch rokoch našli ukradnutú sochu - diskusné fórum čitateľov