Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. marca 2019

Počas koledníckej akcie Dobrá novina sa vyzbierala rekordná sumaIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavol Ďurčo
Bratislava 15. marca (TASR) – Počas vianočnej koledníckej akcie Dobrá novina sa vyzbierala rekordná suma, a to viac ako 1.148.404 eur. TASR o tom informoval Jozef Magda z eRko – Hnutia kresťanských spoločenstiev detí.


"Výsledok ešte nie je definitívny, pretože k vyzbieranej sume v jednotlivých diecézach budú pripočítané aj individuálne dary prijaté na účet Dobrej noviny do 31. marca a výnos z odoslaných DMS správ," povedal Magda. Uplynulý 24. ročník sa niesol v duchu motta Padlo do úrodnej pôdy so zameraním na komunitné projekty v Ugande. "Vďaka štedrosti slovenských rodín budeme môcť okrem komunít v Ugande podporiť ďalšie rozvojové projekty v Keni, Etiópii, Južnom Sudáne, ktoré prinášajú tamojším ľuďom šancu na dôstojný život," doplnil Magda.

Vianočná kolednícka akcia sa konala od 24. decembra 2018 do 6. januára v 1260 mestách a obciach na celom Slovensku. V 24. ročníku sa do Dobrej noviny zapojilo 23.778 koledníkov v 2512 skupinkách, ktorí spolu navštívili 64.585 rodín. K deťom v slovenských farnostiach sa cez Slovenskú katolícku misiu pripojili aj rodiny žijúce v Bruseli a Luxemburgu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
P. Pellegrini odsúdil útok na ľudí v dvoch novozélandských mešitách
<< predchádzajúci článok
Orbán na oslavy sviatku protihabsburskej revolúcie pozval Morawieckého

Počas koledníckej akcie Dobrá novina sa vyzbierala rekordná suma - diskusné fórum čitateľov