Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. marca 2019

Vo Fatrách i v Nízkych Tatrách platí zvýšená lavínová hrozbaNa snímke turista je na vrchu Chleb v Malej Fatre.Zdieľať
Na snímke turista je na vrchu Chleb v Malej Fatre. Foto: TASR Erika Ďurčová
Liptovský Hrádok 15. marca (TASR) - V najvyšších polohách Nízkych Tatier, Malej a Veľkej Fatry sa vytvorilo v piatok zvýšené lavínové nebezpečenstvo, tretí stupeň z päťdielnej medzinárodnej stupnice. V ostatných pohoriach a polohách platí mierna lavínová hrozba, druhý stupeň.


Filip Kyzek zo Strediska lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby upozornil, že sneh je v teréne veľmi nerovnomerne rozložený. "Vo vysokých polohách nad 2000 metrov nad morom sa na severných a tienistých svahoch nachádzajú kritické vrstvy krúpkov a hranatozrnného snehu, ktoré môžu byť potencionálnou klznou plochou lavín. V stredných a nižších polohách sneh vplyvom oteplenia sadol a stabilizoval sa,“ doplnil.

Ráno bolo na horách hmlisté počasie so slabým snežením, ktoré od západu postupne ustáva. Teplota vzduchu sa ráno pohybovala v rozpätí od mínus 10 po nula stupňov Celzia. Fúkal čerstvý, na hrebeňoch Tatier silný severozápadný vietor do 50 metrov za sekundu. Za posledných 24 hodín pripadlo v západných pohoriach päť až 15 centimetrov nového snehu, v Tatrách tri až desať centimetrov.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po potopení talianskej lode sa na mori vytvorili dve ropné škvrny
<< predchádzajúci článok
Na priebeh volieb bude dohliadať zvýšený počet policajtov

Vo Fatrách i v Nízkych Tatrách platí zvýšená lavínová hrozba - diskusné fórum čitateľov