Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

15. apríla 2020

Počas pandémie koronavírusu roznášajú jedlo v britskom meste Milton Keynes autonómne robotyV britskom meste Milton Keynes sa počas pandémie nového koronavírusu osvedčila robotická donáška jedla.Zdieľať
Počas pandémie koronavírusu roznášajú jedlo v britskom meste Milton Keynes autonómne roboty

  Takmer 200-tisíc tamojším obyvateľom rozvážajú jedlo miniatúrne autonómne vozidlá firmy Starship Technologies.

Startup, ktorý v roku 2014 založili spoluzakladatelia komunikačného programu Skype, začal testovať svoje autonómne biele šesťkolesové vozidlá na verejnosti už v roku 2015. V Milton Keynes ich nasadili už v roku 2018, konkrétne na predmestiach.

Objednávky cez aplikáciu

V polovici tohtoročného marca, keď vo Veľkej Británii začali uplatňovať rozsiahle sociálne dištancovanie, aby zabránili šíreniu koronavírusu, službu rozšírili aj do centra mesta. Je to prvá komerčná operácia firmy vo Veľkej Británii.

Obyvatelia môžu využiť autonómne vozidlá s pomocou špeciálnej aplikácie Starship Deliveries. Prostredníctvom nej si môžu kúpiť už uvarené jedlo alebo menšie objednávky zo supermarketov, ktoré v prevádzkach naložia do robotov a tie im ich dovezú.

Podľa primátora Milton Keynes Sama Crooksa majú obyvatelia mesta robotickú donášku radi a stala sa súčasťou ich životov.

Vysoký dopyt po službe

„Ľudia berú vážne rady, aby nevychádzali von, takže niečo ako robotická donáška je absolútne ideálne, pretože si môžu objednať a zaobstarať veci bez toho, aby chodili von,“ cituje ho denník The Guardian.

Firma uviedla, že počas uplynulého týždňa zaznamenala vysoký dopyt po ich službe a že plánuje expandovať do ďalších miest v Spojenom kráľovstve aj v USA.

Okrem Milton Keynes má Starship Technologies robotickú donášku potravín aj v Tempe v americkom štáte Arizona, Washingtone D.C či Irvine v Kalifornii.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Festival Pohoda 2020 zrušili, presúva sa na ďalší rok
<< predchádzajúci článok
Alkohol ochorenie Covid-19 nezabíja, konšpiračné médiá šíria o koronavíruse aj ďalšie hoaxy

Počas pandémie koronavírusu roznášajú jedlo v britskom meste Milton Keynes autonómne roboty - diskusné fórum čitateľov