Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. mája 2012

Počas Putinovej inaugurácie sa masovo zatýkaloČestnými hosťami na pondelkovej inauguračnej slávnosti nového ruského prezidenta Vladimira Putina boli aj taliansky expremiér Silvio Berlusconi a posledný prezident Sovietskeho zväzu Michail Gorbačov. ...Zdieľať
putin MOSKVA 7. mája (WEBNOVINY) - Čestnými hosťami na pondelkovej inauguračnej slávnosti nového ruského prezidenta Vladimira Putina boli aj taliansky expremiér Silvio Berlusconi a posledný prezident Sovietskeho zväzu Michail Gorbačov.


Kým kontroverzný Talian patrí k dlhodobým blízkym priateľom staronového lídra Ruska, Gorbačov ho v posledných mesiacoch podroboval tvrdej kritike.

Okrem nich si Putin špeciálne pozval aj vdovu po prvom prezidentovi Ruskej federácie Nainu Jeľcinovú či miliardára a neúspešného prezidentského kandidáta Michaila Prochorova. Na slávnosti nemohol chýbať ani odchádzajúci prezident a budúci nový premiér Dmitrij Medvedev, prekvapením však bola prítomnosť jeho ženy Svetlany, ktorá sa na verejnosti nezvykne objavovať.


Obrazom: Protesty proti Putinovi
Polícia počas Putinovej inaugurácie zadržala 120 demonštrantov

Moskovská polícia zadržala 120 osôb vrátane opozičného lídra Borisa Nemcova, ktorí sa zúčastnili na nepovolenej demonštrácii proti Putinovej inaugurácii. Všetci demonštranti skončili v cele predbežného zadržania. Na slobodu by sa mali dostať počas dňa.

Masové protesty proti Putinovmu návratu do prezidentského kresla sa v Moskve konali už v nedeľu, keď polícia hlásila násilné zrážky a zadržanie 436 osôb, medzi nimi aj opozičných lídrov Alexeja Navaľného a Sergeja Udaľcova. Opozícia tvrdí že policajti zadržali viac ako 600 demonštrantov.

Pondelňajší obrad v Kremli sprevádzali mimoriadne prísne bezpečnostné opatrenia a podľa spravodajcu tlačovej agentúry AFP boli uzavreté námestia, kde sa konali predošlé demonštrácie.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zdravotné poisťovne dostanú za poistencov viac peňazí v júli
<< predchádzajúci článok
Envirofilm 2012 začína už na budúci týždeň

Počas Putinovej inaugurácie sa masovo zatýkalo - diskusné fórum čitateľov