Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. augusta 2018

Počet výjazdov k bodavému hmyzu sa oproti minulému roku zvýšilIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR KR HaZZ Trnava
Bratislava 12. augusta (TASR) – Počet výjazdov hasičov k bodavému hmyzu sa oproti minulému roku výrazne zvýšil, a to najmä v júli. Kým vlani zaznamenali v danom mesiaci 48 výjazdov v rámci celého Slovenska, tento rok zasahovali počas uplynulého mesiaca 175-krát. Najviac prípadov - 71, mali v Žilinskom kraji.


"Počas minulého roka zasahovali hasiči v tejto súvislosti celkom 446-krát. Tento rok za sedem mesiacov pomáhali už 338-krát," uviedla Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Najviac zásahov – 122, bolo doteraz v Žilinskom kraji. Zhruba o polovicu menej zaznamenali v Nitrianskom a Košickom kraji. Najmenej, pod desať zásahov, mali hasiči v Bratislavskom, Trnavskom a Trenčianskom kraji.

"Na odstránenie hniezda bodavého hmyzu je potrebné hasičov privolať najmä v prípade verejného ohrozenia. Teda v prípade, že sa hniezdo nachádza v blízkosti škôl, škôlok, domovov dôchodcov alebo na iných miestach s vysokým výskytom ľudí," priblížila Farkasová. V prípade, že sa hniezdo bodavého hmyzu nachádza na súkromnom pozemku, pri rodinných domoch, bytoch či chatkách, zodpovedá za odstránenie hniezda majiteľ nehnuteľnosti alebo správca budovy a objektu.

Pri zásahoch súvisiacich s odstraňovaním hniezd bodavého hmyzu z verejných priestranstiev používajú hasiči ochranný celotelový včelársky oblek so sieťkou. Postup hasičov pri odstraňovaní hniezd súvisí s tým, o aký bodavý hmyz ide. Ak ide o včelí úľ, tak sú na pomoc privolaní včelári, ktorí vedia včely odchytiť, prípadne presunúť celý úľ na iné miesto.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prieskum: Mladí očakávajú od firiem zvýšenú sociálnu zodpovednosť
<< predchádzajúci článok
Záujem uchádzačov o externú formu štúdia klesá, zhodujú sa univerzity

Počet výjazdov k bodavému hmyzu sa oproti minulému roku zvýšil - diskusné fórum čitateľov