Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. decembra 2007

Pod lavínou v Západných Tatrách zahynuli dvaja skialpinistiV Západných Tatrách zahynuli pod lavínou dvaja slovenskí skialpinisti. Dvojica skialpinistov z Liptovského Mikuláša a Martina sa vybrala na túru ešte v piatok zo Žiarskej chaty do Smutného sedla. ...Zdieľať


POPRAD 15. decembra (WEBNOVINY) - V Západných Tatrách zahynuli pod lavínou dvaja slovenskí skialpinisti. Dvojica skialpinistov z Liptovského Mikuláša a Martina sa vybrala na túru ešte v piatok zo Žiarskej chaty do Smutného sedla. Keďže sa do zotmenia nevrátili, ich kamaráti požiadali horských záchranárov o pomoc. Horská záchranná služba pre zlé poveternostné podmienky, slabú viditeľnosť a hroziace lavínové nebezpečenstvo záchrannú akciu v neskorých večerných hodinách prerušila. Dnes ráno, krátko po 8:00 našli záchranári oboch skialpinistov pod Prostredným Grúňom, pod asi 1,5 metrovým nánosom snehu, už bez známok života. Lavínový nános mal šírku vyše 200 metrov a výšku približne tri metre. Záchrannej akcie sa zúčastnilo približne 40 záchranárov, medzi ktorými boli záchranári HZS z viacerých oblastných stredísk, psovodi so psami a dobrovoľní záchranári z južnej časti Západných Tatier.

Vo vysokohorskom teréne Vysokých a Západných Tatier trvá zvýšené lavínové nebezpečenstvo, čo je tretí stupeň z päťdielnej medzinárodnej stupnice. V ostatných pohoriach je mierne lavínové nebezpečenstvo. Tendencia lavínového nebezpečenstva na najbližších 24 hodín je pri ďalších zrážkach a silnom vetre stúpajúca.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mušarraf odvolal výnimočný stav, zmenil však ústavu
<< predchádzajúci článok
EÚ na konferencii OSN prijala kompromisný návrh o klíme

Pod lavínou v Západných Tatrách zahynuli dvaja skialpinisti - diskusné fórum čitateľov