Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. decembra 2021

Podnikatelia sa dočkajú pomoci, ministerstvo hospodárstva začne s vyplácaním dotácií na nájomnéMinisterstvo hospodárstva SR začne v najbližších dňoch podnikateľom opäť poskytovať dotácie na nájomné. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa rezortu Katarína Matejková. Schému potrebnú na spustenie ...Zdieľať
gettyimages 1219961506 676x428 17.12.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo hospodárstva SR začne v najbližších dňoch podnikateľom opäť poskytovať dotácie na nájomné. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa rezortu Katarína Matejková. Schému potrebnú na spustenie pomoci už totiž schválila aj Európska komisia. „O presnom termíne spustenia možnosti podávať žiadosti o dotácie budeme informovať," dodala hovorkyňa.


Podľa posledných údajov vyplatil štát v rámci dotácií na nájomné takmer 134 miliónov eur. Podniky mohli o pomoc žiadať v dvoch vlnách. Nárok na dotáciu na nájomné mali počas druhej vlny pandémie nielen podnikatelia, ktorí mali z dôvodu štátom prijatých opatrení zatvorené, ale aj tí, ktorí mali obmedzené prevádzky.

Podobne ako pri prvej vlne, aj tentoraz boli oprávnenými žiadateľmi nájomcovia, ktorí o peniaze žiadali prostredníctvom prenajímateľa.


Zdroj: Webnoviny.sk - Podnikatelia sa dočkajú pomoci, ministerstvo hospodárstva začne s vyplácaním dotácií na nájomné © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Babiš sa bude znovu uchádzať o post predsedu strany ANO, zvažuje aj kandidatúru na prezidenta
<< predchádzajúci článok
Čaputová: Povinné očkovanie proti koronavírusu bude zrejme nevyhnutné